David Hampl
29 února, 2020

Lék aspirin netřeba více představovat. Snad každý se s ním za život někdy setkal, a pokud ne, pak o něm určitě slyšel. Je jedním z nejčastěji používaných léků na světě. Používá se k léčbě kardiovaskulárních potíží i jejich prevenci. Mnoho lidí ovšem neví, že aspirin lze použít i k jiným praktickým účelům. Je to opravdu tak, aspirin má mnoho dalších možností využití, které mohou usnadnit váš hektický život. Pojďme si přiblížit jednotlivé návrhy.

Na hmyz i lupy

Možná jste netušili, že aspirin lze použít na úlevu po bodnutí či kousnutí hmyzem. Pokud vás kousnul komár nebo klíště, či jiný hmyz, aspirin je tím správným pomocníkem od bolesti. Stačí rozpustit jednu pilulku ve lžíci vody a vetřít roztok na pokousané místo. Bolest brzy zmizí.

Chcete mít svěží a světlejší pokožku v podpaží? Není nic jednoduššího než použít aspirin. Stačí jen rozpustit dvě tablety v šálku horké vody, roztok nalít přímo do podpaží a po hodině opláchnout vodou.

Pokud vás trápí lupy, můžete použít aspirin. Stačí vhodit dvě pilulky do vašeho oblíbeného šamponu na vlasy a dobře protřepat. Pak si jen vlasy umýt a opláchnout. Lupy zmizí.

Péče o pokožku

Trápí-li vás akné, není nic snadnějšího než se ho zbavit pomocí aspirinu. Rozdrťte tabletku do pleťové vody a třete ji tak dlouho, dokud nevznikne kašovitá hmota. Tou si následně potřete obličej, nechte ho tak přes noc a ráno opláchněte.

Aspirin také pomáhá pečovat o nohy. Stačí rozpustit dva aspiriny v citronové šťávě a přidat vodu. Namočte do roztoku nohy, poté si je dejte na 10 minut do plastového sáčku, a nakonec očistěte pemzou.

Chcete-li dobrou obličejovou masku, můžete zkusit výhody aspirinu. 5 tablet rozpusťte v jogurtu a touto směsí si natřete obličej na dobu 20 minut. Pak jen opláchněte vodou a je to. Opakujte alespoň 15 dnů.

Další využití

Aspirin také odstraňuje zbytky mýdla z vany či sprchového koutu, dává nový lesk vlasům nebo dokáže prodloužit život vašich květinek. Ať už vyzkoušíte cokoliv, aspirin zvítězí.

Sdílejte článek