Tyto lahodné kuličky Raffaello plné vanilky připravíte během několika minut. Budete si olizovat prsty!

Také se nemůžete nabažit oblíbených kokosových kuliček značky Raffaelo? Křupavá mandle zasněžená svěžím kokosem dostane prostě každého. Není divu, že tato legendární dobrůtka si získala oblibu po celém světě. Jde o perfektní skloubení chutí, které jen tak někde nenajdete. Nutno říci, že výrobci těchto kuliček se to opravdu povedlo a udělal tak díru do světa. Není ovšem jediný, protože až si přečtete tento recept na alternativní kokosové kuličky, stanete se mistry také. Jakmile je ochutnáte, kupované už nebudou potřeba. Pojďte se do toho pustit, ať jste první a nikdo vám je nevyfoukne.

Ideální dárek

Populární Raffaleo kuličky jsou známé po celém světě. V reklamách neustále běží upoutávky na jejich skvělou chuť a elegantní vzhled. Ano, chutnají skvěle, a ještě k tomu i skvěle vypadají. Není tedy divu, že jde o ideální dar, v případě, že chcete někoho příjemně potěšit. Partnerka, která má ráda sladké, určitě takový dárek neodmítne. A pokud jí navíc řeknete, že jste je dělali sami, získáte jen body navíc, a to se vyplatí.

S receptem ušetříte

Jistě víte, že v obchodech kupované kokosové kuličky nejsou zrovna nejlevnější záležitostí. Možná je to i dobře, protože kdyby byly levné, kupovali bychom si je často a pak ztratily ten šmrnc, který mají teď. Na druhou stranu je jejich cena mnohdy opravdu vysoká, a proto se vyplatí, připravit si domácí variantu. Budete k ní potřebovat: 2,1 l mléka, vanilkový puding, 7 lžic cukru, 300 g kokosu, 250 g margarínu, 250 g práškového cukru a mandle.

Čtěte také: Lilek je stále populárnější a populárnější, zejména pak v létě. Zkuste si i Vy připravit lilek s masíčkem v těstíčku. Uvidíte, že se po něm zapráší!

Uvařit, naplnit, posypat

Puding uvařte s mlékem a přidejte do něj cukr. Až bude uvařen, přidejte máslo a moučkový cukr a dobře promíchejte. Na závěr přidejte i kokos a znovu dobře promíchejte. Směs nechte na půl hodiny vychladnout v lednici. Následně si berte malé kousky hmoty, dovnitř dejte mandli a udělejte kuličku. Kuličku nakonec posypte kokosem a máte hotovo.