Tyto mladé lidi nezastavil v cestě za snem ani autismus. Jejich taneční vystoupení vás pohltí

Pokud chcete vidět opravdovou odvahu, neskutečnou vůli a píli, pak zhlédněte níže uvedené video s tanečním vystoupením autistické skupiny jménem AWA (Autism with attidude). Na první pohled byste rozhodně nepoznali, že se tito mladí lidé narodili s autismem. Tančí přímo božsky!

Street dance v podání neuvěřitelných mladých lidí

Taneční skupina AWA se soustředí především na street dance. Mimořádné vystoupení převedla v anglickém televizním pořadu „The Greatest Dancer“, které můžete shlédnout na YouTube i vy. Bude se vám určitě tajit dech. Trenérem těchto nadaných mladých lidí je Jonathan Baron, který skupinu založil v roce 2013. Prvotním impulzem byl především velký úspěch studentů v soutěži „Autism’s Got Talent“.

Úžasné výkony, do kterých dávají všechno

Tito mladí lidé chtějí svým vystupováním ukázat ostatním autistům, že mohou žít plnohodnotný život bez omezení. Mohou si plnit sny, ať už jsou jakékoliv. Jejich poslání je prostě dokonalé. A stejně tak jejich odhodlání, postavit se osudu čelem. Dá se říct, že studentská skupina AWA žije možná opravdověji než třeba zdraví puberťáci.

Čtěte také: Dítě zemřelo při křtu. Rumunští křesťané volají po změně liturgie!

Co je to autismus a jak se projevuje?

S autismem se děti zpravidla rodí a rozpoznatelná je tato vývojová porucha zhruba mezi třetím až čtvrtým rokem života. K rozvinutí autismu může dojít například vlivem dědičnosti. Autisté mají velmi specifické chování, které se vyznačuje zvýšenou uzavřeností a samotářstvím. Žijí tak, jako by se ocitli v jakési bublině. Jsou více méně apatičtí na projevy náklonnosti (objímání, doteky). Pokud je však jejich způsob vyjadřování pochopen a akceptován, mohou mít velice kvalitní život bez jakýchkoliv omezení. Primárně je dobré zajistit takovému člověku pravidelný, a hlavně stejný režim bez jakýchkoliv překvapení. Tak se bude autista cítit v bezpečí a jeho projevy budou klidné.