Tyto příznaky svědčí o infarktu 1 měsíc předem, berte znamení vážně!

Žijeme v době, kdy je velmi nutné udržovat se ve zdravé tělesné i duševní kondici. Kolem nás stále víří spousta nemocí a každou chvíli může některá z nich postihnout i nás. Pokud se proti nim budeme poctivě chránit pravidelným pohybem, zdravou stravou, pořádnou hygienou a zodpovědným chováním, je pravděpodobnost, že nás postihne, malá. Jsou ovšem nemoci, které přicházejí z našeho nitra. Za spousty z nich mohou genetické předpoklady nebo nějaké vnitřní problémy, které nelze včas odhalit. Některé z nich ovšem odhalit včas jdou, a infarkt je jednou z nich. Připravili jsme si pro vás seznam 6 hlavních příznaků, které se nejčastěji objevují měsíc před jeho totálním vypuknutím. Buďte k sobě tedy pozorní a zachraňte si život.

Pocení, závratě a tlak na hrudi

Prvním příznakem je nadměrné pocení, které souvisí se špatným oběhem krve ve vašem těle. Krev se špatně dostává do mozku a tím pádem je zamezeno jeho správnému fungování. Z toho důvodu se vám na těle objevuje studený pot. Ze stejného důvodu se mohou objevit závratě. Vždy vyhledejte lékařskou pomoc.

Tlak na hrudi je druhým nejčastějším příznakem. V podstatě se jedná nejzřejmější příznak ze všech, protože tlak na hrudní kosti jasně ukazuje, že v blízké době lze očekávat infarkt. Mnoho lidí to ignoruje, což je chyba. Vždy je lepší kontaktovat lékařskou pomoc.

Čtěte také: Jeden z nejdůležitějších křesťanských svátků, o jehož existenci jste neměli tušení. Co je to za svátek, kdy je jeho datum a proč je mezi křesťany slaven?

Slabost a zimnice

Dalším příznakem může být zvýšená slabost. Takový pocit může nastat, když dojde ke zúžení tepen, čímž se znemožní správný průtok krve tělem.

Příznakem může být také zimnice nebo příznaky podobné chřipce. Jsou to velmi časté signály u osob, u kterých k infarktu došlo. U obou případů vždy vyhledejte lékařskou pomoc.

Únava a dušnost

Velmi častým příznakem je také konstantní únava a ospalost. Samozřejmě to může být způsobeno intenzivním tělesným výkonem, nicméně se často stává, že je to kvůli nedostatečnému průtoku krve.

Dušnost je rovněž příznak, který by neměl být podceňován. Vzhledem k tomu, že v těle správně nefunguje oběh krve, plíce krev nedostávají, nemohou tak dostávat pravidelné množství vzduchu, což vede k dušnosti. Dýchá-li se vám špatně, vyhledejte lékaře.