David Hampl
26 prosince, 2019

Také už nevíte, co všechno máte na Vánoce připravit? Pokud chcete potěšit svou rodinu a přátele něčím originálním a zároveň chutným, doporučujeme vám vyzkoušet náš dnešní recept na báječné zapečené brambory se zeleninou. Nejen, že si je oblíbíte vy, ale zároveň tím potěšíte všechny své blízké a návštěvy. Recept je to snadný, takže ho zvládne naprosto každý.

Budete potřebovat

Je samozřejmostí, že na přípravu bude potřeba nějaký čas, ale nemusíte se bát, že byste v kuchyni kvůli tomu strávili celé hodiny. S hravostí to zvládnete i večer po práci. Pokud si ho budete chtít připravit, bude potřeba, abyste měli k dispozici následující ingredience: 7-8 kusů brambor, sůl, koření, 1-2 stroužky česneku, čerstvá petrželka, 1 hrst květáku, 1 hrst brokolice, 1 hrst mrkve, 1 kus zakysané smetany (140 g) a 10 dkg sýra.

Přiberte si pomocníky

Budete-li mít vše připravené, stačí se pustit do práce. Za chvíli se tak budete moci těšit z perfektního jídla, který všechny zaručeně potěší. Budete si ho moci vychutnat, kdykoliv na to dostanete chuť. Postup je opravdu jednoduchý, a když si na pomoc přizvete pomocník, za chvíli bude hotov. Jen si dejte pozor, aby jídlo nezmizelo dříve, než ho naservírujete na talíř. Ano, tak moc je to dobré.

Brambory na kostičky

Oloupané brambory umyjeme a nakrájíme na kostičky. Brambory posypeme kořením, rozdrceným česnekem a nasekanou čerstvou petrželkou. Umístíme je do namazaného plechu na pečení a vložíme do předehřáté trouby při 200 stupních a pečeme do měkka (asi 30 minut). Očistíme zeleninu, posolíme ji a posypeme kořením. Po upečení brambor naložíme zeleninu na brambory, polijeme zakysanou smetanou a posypeme strouhaným sýrem. Pečeme při 200 stupních, dokud se sýr neroztaví a zelenina nebude jemná. Podáváme a vychutnáváme si báječné jídlo.

Podělte se s přáteli o tento báječný recept, ať je na světě zase o trochu radosti více.

Sdílejte článek