U přípravy běžného pečiva potřebujete kromě jiného také mléko a vejce. Chcete se bez obou surovin při pečení obejít, jelikož je doma nemáte? Žádný problém. Na tyhle úžasné rohlíčky nepotřebujete ani jedno! -
Menu

U přípravy běžného pečiva potřebujete kromě jiného také mléko a vejce. Chcete se bez obou surovin při pečení obejít, jelikož je doma nemáte? Žádný problém. Na tyhle úžasné rohlíčky nepotřebujete ani jedno!

Každému se občas stane, že potřebuje narychlo vytvořit nějakou pochoutku pro návštěvu, která se nahlásila na poslední chvíli – nebo se nahlásili včas, ale jednoduše jsme v obchodě na něco zapomněli. Tyhle rohlíčky jsou v takovém případě doslova záchranou – nepotřebujete na ně ani mléko, ani vejce.

Lehké pečivo

Rohlíčky, o kterých mluvíme, jsou lehké jak na přípravu, tak i jako hotová pochoutka jsou lehké, nadýchané a křupavé. Je skoro k neuvěření, že na ně nejsou potřeba téměř žádné informace. Navíc je jejich příprava velice rychlá, takže za chvíli máte hotové ukázkové pohoštění pro všechny případy – anebo jen pro zpestření odpolední svačiny.

Říkáte si, čím se mléko nahradí? Ač je to k neuvěření, tak pouhopouhou vodou. Má to hned několik výhod:

  • Neobsahují laktózu
  • Jsou ekonomičtější
  • Jsou ekologičtější
  • Jsou méně kalorické

Na jejich přípravu budete potřebovat 1 polévkovou lžíci teplé vody, 1 polévkovou lžíci cukru, 30 g droždí, půlku polévkové lžíce slunečnicového oleje, 3 polévkové lžíce mouky, trochu soli a marmeládu (příchuť zvolte podle vaší chuti – případně můžete nahradit i např. čokoládovým krémem).

Množství surovin můžete samozřejmě přizpůsobit tomu, jaké množství rohlíčků chcete ve výsledku upéct. Stačí, pokud dodržíte uvedené poměry.

Jak rohlíčky upéct

Nejdříve si připravte droždí tak, že jej rozpustíte v teplé vodě. Pokud raději pracujete se sušeným droždím, klidně můžete – jen tomu recept přizpůsobte. Přidejte k němu i cukr a sůl. Do nachystané místy prosejte mouku a postupně do ní přidávejte nachystanou směs droždí. Přidejte i slunečnicový olej a těsto důkladně vymíchejte.

Vymíchané těsto nechce na teplém místě vykynout. Těsto by se mělo nechat odpočinout alespoň po dobu půl hodiny. Pokud hodně spěcháte, můžete tento krok přeskočit – ale bude to mít dopad na konečný výsledek.

Vykynuté těsto rozdělte na třetiny. Každou třetinu rozválejte do tvaru kruhu. Rozválené těsto by mělo být tlusté asi 5 mm.  Každou třetinu rozdělte na osminy. Vzniknou vám úhledné trojúhelníkové tvary. Velkou výhodou těsta je, že se nelepí na ruce a velice dobře se s ním tak pracuje.

Do každého trojúhelníčku vložte malou lžičku marmelády (nebo jiné náplně, kterou jste zvolili). Při balení pevně spojte kraje, aby náplň v troubě nevytekla. Marmeládu do těsta jednoduchým zarolováním zabalte. Postupujte tak u každého trojúhelníčku.

Nachystané rohlíčky vložte na nachystaný plech (ten by měl být vymazaný olejem nebo odložený pečícím papírem). Plech s rohlíčky vložte do trouby, kterou nechejte předem vyhřát na 180°. Rohlíčky se při této teplotě budou péct asi 20 minut – samozřejmě ale vezměte v potaz zkušenosti, které se svojí troubou máte. Ve chvíli, kdy jsou rohlíčky hotové, tak mají krásnou zlatavou barvu.

Přejeme vám dobrou chuť.

Líbil se vám článek?

Tisk
RECEPTY

Ochutnejte moučník s citronem a vanilkou, je nejoblíbenějším dezertem na…

Máte rádi moučníky, ale nenapadá vás nic, do čeho se momentálně pustit? Chcete překvapit své blízké a přátele něčím výjimečným?…
RECEPTY

Takto vyrobíte až 5 kg univerzálního domácí koření na celý…

Žádné jídlo se dnes neobejde bez koření. Jedině to mu dá požadovanou chuť, která se příjemně rozvine ve vašich ústech.…
RECEPTY

Tato vajíčková pomazánka s cibulkou je tak dobrá, že díky…

Hledáte tip na rychlou a zároveň chutnou studenou večeři? Pokud ano, není špatné vsadit na osvědčenou klasiku. Tedy na jídlo,…
RECEPTY

Vše, co potřebujete, je jedna tajná přísada, abyste si doma…

Pečené kuře je klasickým receptem, který se snadno připravuje a samotný výsledek ohromí každého. Existuje řada modifikací, které se následně…
RECEPTY

Celý svět blázní po receptu na tento výborný Švédský cheesecake!…

Blíží se Vánoce a to znamená, že většina hospodyněk by pomalu ale jistě měla začít myslet na cukroví a různé…
RECEPTY

Maminčin recept na nejlepší palačinky, s těstem totiž udělá TOHLE.…

Každý zná palačinky a většina z nás si je doma také pravidelně dělá, podle osvědčeného receptu. Věděli jste ale, že jsou…