Účinný tip, jak vyčistit žehličku bez drahých prostředků

Nedaří se vám udržet žehlící plochu bez usazenin a vodního kamene? Známe tajný tip odborníků, jak vyčistit žehličku jednoduchým způsobem pomocí běžných ingrediencí vašeho domova.

Žehlení nepatří zrovna k oblíbeným domácím pracem, proto je jasné, že tuto práci chce mít každá hospodyně co nejdříve za sebou. Mnohem snáz to půjde, když bude žehlička v perfektním stavu, bez usazenin či vodního kamene. Zjistěte, jak jednoduše a účinně vyčistit plochu žehličky.

Uhlíkové usazeniny na žehličce se neustále zvětšují

Díky častým usazeninám z drobných částí uhlíku či směsi s vodním kamenem se na ploše vaší žehličky mohou tvořit stále větší a větší plochy, které jen stěží dokonale vyžehlí vaše oblečení. Jestliže jste v obchodech našli značkové čistící prostředky specializující se přímo na žehlící plochy, pak si buďte jistí, že za takové přípravky dost připlatíte.

Čtěte také: Obyčejný vodní meloun zpomalí stárnutí, prospěje kráse a umí ochránit vaše srdce

Přitom takové utrácení vůbec není potřeba. Vystačíte si s ingrediencemi či prostředky, které má běžně v domácnosti každá hospodyně. Jaké domácí ingredience dokáží vyčistit vaši žehličku? Domácí prostředky, které vám pomohou vyčistit domácnost jsou oproti těm kupovaným:

  • rychlé
  • snadné
  • šetrné
  • ekologické
  • levné

Vyčistěte vaši žehličku pomocí aspirinu nebo paracetamolu

Alespoň jeden z těchto léků určitě najdete ve vaší domácí lékárničce. Připravte si tyto léky spolu s pinzetou nebo malými kleštičkami. Pinzeta by neměla mít moc pevné sevření, jelikož by se v takovém případě lék mohl rozdrtit.

Předehřejte žehličku na maximu, bez funkce páry. Ve chvíli, kdy je žehlička úplně rozehřátá, uchopte do pinzety aspirin nebo paracetamol a přiložte na rozpálenou plochu žehličky. V tu chvíli se prášek začne rozpouštět a působit na žehlící plochu. Podle toho, jak moc jsou nečistoty na ploše rozsáhlé, použijte buď jednu nebo dvě tablety.

Po tomto čištění žehličku vypněte, nechte vychladnout a setřete zbytky prášku i nečistot pomocí vlhkého hadříku. Zbyde vám jen krásně čistá plocha žehličky, se kterou se opět můžete pustit do perfektního žehlení oblečení.