David Hampl
23 června, 2022
, ,

Dovedete si představit, že víte, že vám zbývá jen pár týdnů života? Nejspíš hodně času strávíte přemýšlením o těch, na kterých vám záleží, a o tom, co vás baví. U učitelky Tammy Waddelsové to byli její studenti s náročnými životními situacemi, které zaměstnávaly její mysl.

Osmapadesátiletá učitelka Tammy Waddel z Georgie dlouho bojovala s rakovinou. Po první léčbě se její stav zlepšil, ale rakovina se vrátila a v roce 2018 dostala zprávu, které se všichni lidé nejvíce bojí. Lékaři nemohli nic dělat.

Učitelka na život a na smrt

Tammy byla oddaná učitelka, která měla nadšení pro dobrou výuku a své děti. Obzvlášť pečovala o děti, které to měly v osobním životě náročné, protože například pocházely z chudých nebo zranitelných poměrů.

Tammy pracovala většinu svého života na základní škole v okrese Forsyth ve státě Georgia, kde ji měli studenti i kolegové velmi rádi. Když se rakovina v roce 2018 vrátila, Tammy se musela připravit na to, že její dny jsou nenávratně sečteny. Během jara začala plánovat vlastní pohřeb.

https://no.newsner.com/

Poslední přání

Osmapadesátiletá učitelka měla od začátku jasno v tom, že si nepřeje, aby na smuteční obřad někdo přinesl květiny. Nemyslela si, že je správné za to utrácet peníze, protože taková prostě byla. Požádala ale své blízké o laskavost. Před pohřbem měla jediné přání. Místo toho, aby se nechávaly květiny u rakve, Tammy chtěla, aby každý, kdo přijde na pohřeb, přinesl batoh se školními pomůckami. Každý batůžek měl dostat student, který pocházel z těžkých poměrů.

Přání bylo vyslyšeno

A skutečně – smuteční hosté její prosby vyslyšeli a lavice v kostele byly lemovány batohy plnými potřeb pro děti. Vděční studenti na svou milovanou paní učitelku nikdy nezapomenou. A to nejen pro to, co pro ně udělala, ale také pro její mimořádně laskavé srdce. Kéž by takových učitelů bylo více.

https://no.newsner.com/

ZDROJ: fr.newsner.com

Sdílejte článek