Udělejte si čas na těchto 5 cviků, které by každá žena po čtyřicítce měla znát -
Menu

Udělejte si čas na těchto 5 cviků, které by každá žena po čtyřicítce měla znát

Ať se snažíme sebevíc, času neutečeme. Stárnutí se projeví na každém, a proto je potřeba se o své tělo starat po čtyřicítce o něco jinak, než ve dvaceti. Nejde jen o tom, jak se tělo mění zvenku. Jde také o interní změny, které se týkají stavů svalů, kostí a cév (křečové žíly). Díky hormonálním ženám, které se týkají žen po čtyřicítce, také dochází k tomu, že tyto ženy rychleji přibírají na váze.

Pokud patříte mezi ženy, které již dosáhly věku 40 let, zaměřte se na následujících 5 cvičení, které vybrali trenéři právě pro vás. Udělejte si na ně čas jednou za týden. Následující cviky nejsou zaměřeny jen na spalování kalorií, ale také na dosažení celkového zdraví.

Pravda o běhu

Trenérka Paula Wolf sice uznává účinky běhu na lidské zdraví, jedním dechem ale dodává, že pro ženy po čtyřicítce to nemusí být to pravé ořechové. Běh je totiž velmi náročný na klouby, takže by mohl způsobit více škody, než užitku. Avšak pokud jste již od dvaceti let na běh zvyklá, pak s ním samozřejmě můžete pokračovat, protože vaše klouby si již na tuto zátěž zvykly. Něco jiného je, pokud chcete s během teprve začít.

A jak je to se sklapovačkami?

Také sklapovačky příliš zatěžují páteř, takže s jejich prováděním si můžete zadělat na problémy. Navíc – pokud s nimi teprve chcete začít, je zde i riziko, že je nebudete provádět správně.

Jak správně cvičit?

Z předchozích nedoporučených cvičení pro ženy po čtyřicítce jste mohli pochopit, jaké cviky by mohly být vhodné. Snažte se zlepšovat hybnost svalů a příliš u toho nezatěžovat klouby. Následující sada cviků vám v tom pomůže, pokud si najdete čas a budete cvičit aspoň jednou za týden. Pro dosažení optimálních výsledků je samozřejmě nejlepší, když budete cvičit denně. Cviky můžete provádět bez návaznosti – v práci cviky na židli a doma zbytek.

1. Páteř-záda-břicho

Pro zlepšení hybnosti těchto částí těla si lehněte na zem. Ruce jsou ohnuté v loktech a dlaně jsou zapřeny o zem tak, aby hlava byla mírně zvednutá. Z této základní polohy se vytahujte co nejvíce nahoru – po dobu asi pěti sekund. Poté zase klesněte do výchozí polohy. Opakujte třicetkrát.

2. Břicho-zadek-stehna

Klekněte si na čtyři a dbejte na to, aby vaše záda byla rovná. Střídavě zvedejte pravou a levou nohu, a to tak, že se snažíte co nejvíce nohu vytáhnout nahoru. Noha je přitom ohnutá v kolenou. V nejvyšším bodě setrvejte po dobu asi 5 sekund. Každou nohu zdvíhejte patnáctkrát.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2

Líbil se vám článek?

Tisk
CVIČENÍ

5 skutečně efektivních cviků, díky kterým se dokážete zbavit takzvaných…

Kdo má nadváhu, nebo je doslova obézní, rozhodne se hubnout. Nutno říci, že pokud se skutečně snaží a nepodvádí, tak…
CVIČENÍ

Jak odstranit tuk v problémových partiích jako jsou paže? Zapomeňte…

Když se mluví o snaze eliminovat tukové zásoby, tak ne to u většiny lidí spojeno hlavně s místy, jako je například…
CVIČENÍ

Onemocnění krční páteře postihuje až 90 % lidí. Tento špičkový…

Krční páteř je velmi důležitou součástí lidského těla a jeho pohybového aparátu. Zároveň se ale jedná také o část, která…
CVIČENÍ

Bolí vás záda? Překvapí vás, že stačí jen tento jeden…

Bolesti zad patří v dnešní době mezi jeden z nejčastějších důvodů, kvůli kterému lidé vyhledávají pomoc lékaře. Můžeme je nazvat jednou…
CVIČENÍ

Neuvěříte, co s vaším tělem udělá sedm jednoduchých cviků. Známá fyzioterapeutka…

Cvičení inspirované asijskou filozofií, uměním a léčitelstvím je poslední dobou velmi populární. Jedním z nich je i zdravotní cvičení, jehož autorem…
CVIČENÍ

Budete překvapeni, co vám rychle a účinně pomůže od bolesti…

Bolesti zad patří v dnešní době mezi jeden z nejčastějších důvodů, kvůli kterému lidé vyhledávají pomoc lékaře. Můžeme je nazvat jednou…