V životě existuje mnoho praktických věcí, které nepoužíváme k ničemu. To znamená, k čemu by mohly být použity. Níže najdete návod, díky kterému se můžete naučit praktické triky, které vám pomohou ušetřit cenný čas. Pojďme si usnadnit každodenní život a využijme tyto chytré nápady. Pokud se vám něco líbilo, nezapomeňte informace předat také svým přátelům.

Šikové triky pro každodenní život

Prvním nápadem, který už jste možná na internetu někde viděli, je využití lepicí pásky. Páska by měla být plastová nebo papírová, jinak bude vždy velice těžké najít její konec. Použijte jej pro složení zpět do polovičního trojúhelníkového tvaru a poté jej odtrhněte. Až jej příště použijete, bude pro vás mnohem snazší najít konec pásky.

Další zajímavostí, kterou rozhodně musíte vyzkoušet, je následující trik. Vložte mobilní telefon do vzduchotěsného plastového sáčku a používejte ho takto, pokud nemáte zrovna čisté ruce. Nemusíte se bát. Bude reagovat na dotek obrazovky, jako obvykle a zabráníte tím znečištění obrazovky. A fungovat to bude dokonce i v případě, že budete mít na rukou gumové rukavice.

Pin už si pamatovat nemusíte

Máte problém si zapamatovat pin svého telefonu, karty nebo zámku? Nebojte se napsat matematicky dekódovaný kód číselného zámku na kousek papíru a nalepit ho přímo tam, kde ho potřebujete. Pokud víte, jak jste k číslu došli (např. přičetli ke každému jedničku), bude pro vás snadné danou věc odemknout, ale v případě krádeže se tam nikdo nedostane.

Další trik se týká vodováhy. Jestliže jste již nastavili vodováhu, musíte ji pouze zkontrolovat. Tehdy se vodováha na zdi obvykle rozpohybuje, takže stejně nic nepoznáte. Na začátek a na konec položte gumu, aby se rovnováha nepohybovala po zdi a vy si tak budete moci být vždy jistí, že máte obraz nebo cokoli jiného pověšené v dokonalé rovině.

A teď konečně k tomu klíči

Máte-li větší sadu klíčů, ale pravidelně používáte pouze jednu z nich, musíte do ní vyvrtat otvor. Pokud do jí vložíte kroužek, na kterém nosíte klíče, bude vždy viset trochu nakřivo z klíčenky a díky tomu okamžitě získáte to, co potřebujete. Ideální je to udělat především u klíče od bytu, který skutečně používáte dvakrát denně. Hodit se vám to bude hlavně v případě, kdy půjdete domů z práce s taškami plnými potravin a hledání správného klíče je to poslední, co chcete u dveří dělat.

Sdílejte článek