David Hampl
10 dubna, 2019

Doba, kdy se na banány stály fronty, je naštěstí dávno pryč. Dnes se jedná o běžně dostupné ovoce, které zaujme především množstvím draslíku, ale i vitamíny a minerály. Banány také zaujmou svou velmi dobrou chutí. I proto jsou tak oblíbené. Dále nelze zapomínat na množství antioxidantů, které pomáhá vašemu tělo v odstranění cizorodých látek. Pozitiv tedy mají více než dost. A víte, co se stane, když si po dobu celého měsíce dáte 2 banány denně? Zjistěte to.

Nebude vás pálit žáha

Alkohol, česnek, stejně jako třeba koření. To vše způsobuje pálení žáhy. Když budete pravidelně jíst 2 banány denně, tak se s tímto problémem rozloučíte. Banány jsou nejenom zásadité, díky čemuž lépe neutralizují žaludeční kyseliny. Svými vlastnostmi umí také velmi efektivně zklidňovat jícen.

Snížíte krevní tlak

Vysoký krevní tlak je rizikem pro každého. Je původem komplikovanějších problémů, jako je infarkt, nebo dokonce mrtvice. Ať jste v rizikové skupině nebo nikoliv, je to právě banán, který vám dokáže velmi dobře pomoci a zajistit snížení krevního tlaku už po pár týdnech.

Dodáte svému tělu energii

Přijde vám, že jste unavení, že se vám nic nechce a při sportu je váš výkon minimální? Pokud ano, jezte pravidelně banány. Jeden vám dá energii na celou hodinu cvičení. Navíc zaujme i škála vitamínů a minerálů pro vaše svaly, nebo nízký glykemický index.

Snížíte projevy anémie

Máte málo červených krvinek a jste pobledlí? Je to z toho důvodu, že máte v krvi málo železa. To nemusíte čerpat nutně jenom z červeného masa. Je možné železo čerpat také z banánů. Jezte je pravidelně a anémie bude minulostí.

Poradíte si s žaludečními vředy

Jsou velkým problémem současné doby, jelikož jsou spojovány s nezdravým životním stylem. Pravidelnou konzumací banánů si zajistíte nejenom jistotu dobré prevence, ale zajistíte si i to, že se vám budou současné žaludeční vředy mnohem lépe hojit.

Bude vám fajn

Banán je blahodárným ovocem na vaše nervy. Pokud potřebujete překonat deprese a jiné psychické problémy, jezte právě toto ovoce a máte jistotu, že vše bude v naprostém pořádku. Banán totiž obsahuje vysoké množství tryptofanu, který se v těle přemění na hormon štěstí neboli serotonin.

Rozhýbete vaše střeva

Jezte pravidelně banány a máte jistotu, že vás už nikdy nebude trápit zácpa. A to  toho důvodu, že banány obsahují mnoho vlákniny, která je dobrým pomocníkem při správném trávení, vaše střeva budou fungovat přesně tak, jak by fungovat měla.

Zpomalte vaše střeva

Banány umí pomoci nejenom při zácpě. Pomáhají také při opačném problému. Tedy ve chvíli, kdy máte průjem. Jestliže těmito problémy trpíte, dejte si banán pravidelně a komplikace s řídkou stolicí budou minulostí.

Budete mít správnou teplotu

Máte problém s tepelnou regulací svého těla? Po pravidelné konzumaci banánů tyto problémy mít stoprocentně nebudete. To z důvodu, že umí dobře regulovat vaši tělesnou teplotu. Hodí se hlavně v létě, stejně jako v době, kdy máte horečku.

Pomůže každé ženě

Když si dáte každý den banán, zjistíte také to, že vaše stavy spojené s menstruací budou mnohem přijatelnější, než tomu bylo v minulosti. Sníží se nejenom případné bolesti, ale dojde také k tomu, že prospějete své náladě. Budete se cítit více v pohodě.

Sdílejte článek