Úklid snadno a rychle. Těchto 7 triků vás naučí bleskově a dokonale uklidit celou koupelnu i toaletu

Také se vám doma nechce uklízet a k této činnosti se donutíte až ve chvíli, když už není úniku? A také vám to vždy trvá velmi dlouho a výsledek je málokdy dokonalý? Neztrácejte naději. Dost možná jenom uklízíte špatně a neefektivně. Podívejte se společně s námi na 7 jednoduchých triků, díky kterým zvládnete úklid koupelny jednoduše a také rychle. To stejné platí o vaši toaletě.

Zapomeňte, že něco nejde

Uvidíte, že se vám povede odstranit i dlouhodobě usazené nečistoty, vodní kámen, stopy od mýdla, nebo třeba plísně a jiné problémy. Pokud chcete mít koupelnu opět dokonale vypadající, není nic jednoduššího, než dát na osvědčené rady a postupy, které vám ukážou, že není problém mít domov dokonale čistý bez toho, že budete úklidem trávit hodiny denně. Jaké jsou osvědčené postupy, které můžete využít už při prvním úklidu koupelny? Podívejte se společně s námi.

Zrcadlo

Nedaří se vám ho ani dokonale vyčistit, a už vůbec ne dokonale rozleštit, aby se skvěle lesklo a nebyla na něm ani jedna jediná šmouha? V takovém případě je třeba použít místo osvědčených pomocníků něco zcela jiného. Tím je konkrétně kombinace dvou látek. Je to smíchaný peroxid vodíku a jedná soda. Tuto směs nastříkejte pomocí rozprašovače na vaše zrcadlo. Potom ho hadříkem začnete čistit a následně druhým suchým, dokonale rozleštěte. Uvidíte, jak se vám dílo povede a zrcadlo bude dokonalé.

Toaleta

Máte doma několik přípravků na toaletu, ale po jejich použití si říkáte, že nefungují tak, jak si představujete? Potom je vhodné vyměnit je za něco zcela jiného. Tou směsí, pomocí které váš záchod vyčistíte dokonale, je roztok složený ze 100 mililitrů vody, 2 gramů kyseliny citronové a dále 3 gramů jedné sody. Toto následně aplikujte všude tam, kde chcete, aby se vaše toaleta leskla. Potom stačí nechat působit po dobu 60 minut. Jak močový kámen, tak i vodní kámen bude minulostí.

Štětka na toaletu

Je doslova líhní nebezpečných bacilů a bakterií. Je proto na místě udržovat štětku na záchod ve stále dokonale čistém stavu. Jak toho dosáhnout? Je třeba ji obalit ve směsi, kterou vytvoříte z věcí, které najdete v kuchyni a v koupelně. Stačí vám 1 sklenice pracího prášku, ke kterého přidáte polovinu sklenice jedné sody, dále dvě lžíce soli a čtvrt sklenice octa. V tom konec záchodové štětky obalte, nechte 10 minut působit a potom ji omyjte. Bude čistá a hlavně bez bakterií.

Zažloutlé obklady

Vlivem vody, vlhkosti i času se mohou ve vaší koupelně objevovat zažloutlá místa. Když se vám nedaří dočistit je běžným způsobem, není třeba zoufat, jelikož vám může pomoci tento recept. Stač napustit 4 litry vody, k němu přidat 4 centilitry čistého lihu a vše doplnit hrstí soli. Vše zamíchejte a směs aplikujte tam, kde se chcete zbavit zažloutlého povrchu. Po 15 – 30 minutách stačí danou směs opláchnout a podívat se na výsledek. Bude dokonalý.

Nevzhledné kohoutky a baterie

Jak si poradit s tímto problémem? Také poměrně jednoduše, když víte, co na něho zabírá. Jedná se o kombinaci soli a citronové šťávy. Ideální je tedy z daných ingrediencí vytvořit jakousi pastu, kterou následně nanesete všude tam, kde vás trápí rez, ale i tam, kde vás trápí vodní kámen a jiné problémy. Daná kombinace zajistí, že vše jako zázrakem zmizí.

Špinavá zeď

I ta může být v koupelně problém. Pokud chcete, aby byla opět dokonale čistá a bílá, budou k tomu potřeba dvě věci. A to zcela základní, které má doma každý. První věcí je ocet a druhou věcí je voda. Obojí stačí smíchat v poměru 1:1. Následně touto směsí lehce ošetřete zašpiněnou zeď, nechte uschnout a uvidíte, že bude vše v pořádku.