Uklízecí triky, které nezná 84% všech Čechů: Díky tomuto mám čistou domácnost jako nikdy předtím – budete litovat, že jste je neznala dříve

15 jednoduchých triků, které usnadní čištění. Budete litovat, že jste je neznal dříve

Kolik trávíte času týdně úklidem? Podle různých průzkumů tráví dospělí úklidem svých domovů 7 až 19 hodin. Počet hodin se samozřejmě odlišuje v závislosti na věku a společenském stavu, typu obydlí a počtu místností, případně různými metodami úklidu. I tak je to spousta času, který lze využít jinak. Přinášíme 15 jednoduchých triků, jak urychlit úklid a mít domov jak ze škatulky.

#1 Využijte staré ponožky na vyčištění žaluzií

Žaluzie jsou nepostradatelným pomocníkem při stínění slunečních paprsků a zamezují nechtěným pohledům sousedů. Jak je vyčistit? Stačí čistá ponožka, kterou jednoduše nasadíte na ruku a postupně list za listem prach otřete.

Čtěte také: Už nikdy nekoupíte v obchodě jakoukoliv zubní pastu! Jsou drahé a nejsou tak efektivní jako tato domácí. Ta pomůže zuby nejenom vybělit, ale zajistí také jejich zdraví. Jaké ingredience jsou potřeba?

#2 Alobalem odstraníte zapečené skvrny z nádob

Jak vyčistit skleněný pekáč nebo jinou pečicí nádobu od zapečených kousků a skvrn? Postačí kus zmuchlaného alobalu srolovat do kuličky a čistit s použitím vody jako obvykle. Alobal nahradí drátěnku, vyčistí však jemně a dokonale veškeré skvrny.

#3 Kečupem k lesku

Chcete, aby mosazný stojan zase zářil? Naneste malé množství kečupu, rozetřete, následně hadříkem umyjte. Pro silnější účinek stačí přidat sůl.

#4 Jedlá soda s octem na čistá okna

Drážky v oknech plné prachu a špíny? Použijte jedlou sodu s octem, nechte působit 5-10 minut, drážky následně vyčistěte starým kartáčkem na zuby. Hadříkem očistěte.

#5 Ocet na nánosy v toaletě

Hnědé a nevzhledné nánosy uvnitř toalety? Stačí navlhčit papírové ubrousky octem a vložit do záhybů. Nechte působit, po několika hodinách odstraňte a spláchněte vodou.

#6 Dokonalý lesk pomocí zubní pasty

Vodní kámen na vodovodní baterii? Naneste trochu zubní pasty, nechtě chvilku působit, nakonec opláchněte teplou vodou. Leskne se hned jako nová!

#7 Gumové rukavice odstraní zvířecí chlupy

Gumovými rukavicemi snadno vyčistíte čalouněný nábytek od zvířecích chlupů, stačí zlehka přejet povrch, nečistoty samy ulpí na povrchu gumy.

#8 Holicí pěna vyleští nerez

Otisky na nerezových plochách? Stačí nanést kapku holicí pěny na nerezová dvířka ledničky, rozetřít a vyčistit hadříkem, opět budou zářit leskem.

#9 Vlašské ořechy odstraní škrábance

Škrábance a vrypy na dřevěném nábytku? Zlehka přejeďte vlašskými nebo para ořechy po nich, přírodní oleje navrátí nábytku zašlou slávu. Poté stačí jen vyleštit měkkým suchým hadříkem.

#10 Lesk pomocí alkoholu

Upatlaná dvířka mikrovlnky nebo jiných nerezových přístrojů? Špinavá konvice nebo topinkovač? Vyzkoušejte nakapat vodku nebo jiný destilát na hadřík a vyleštit!

#11 Nepořádek v šuplících? Vložte zásobníky!

V šuplíku se válí doslova všechno bez ladu a skladu? Udělejte si pořádek pomocí zásobníků a různých přihrádek, do kterých vložíte věci, tužky nebo drobný materiál.

#12 Kapsář na dveřích usnadní práci

Dvířka pod dřezem jsou ideálním místem pro zavěšení kapsáře, do kterého si připravíte vše, co budete k úklidu potřebovat. Rychle tak najdete vše, co potřebujete.

#13 Skládejte do komínků

Pořádek ve skříni? Složte si věci do komínků a hravě naleznete vždy to, co právě hledáte!

#14 Veškeré ložní prádlo pohromadě

Kde jsou polštáře? A kde povlaky? Kde najdu prostěradlo? Ideálně skladujte veškeré ložní prádlo, polštáře a přikrývky v jedné skříni, návštěvě tak budete moci ustlat během chvilky.

#15 Toaletní papír v pořadači

Říkáte si, že pořadač je pouze na dokumenty? Pořadač zafunguje skvěle také pro uložení rolí toaletního papíru!