Umírající muž se rychle ožení se snoubenkou na nemocničním lůžku poté, co utrpěl zástavu srdce… a pak dostane dokonalý svatební dar

Umírající Ital, jehož posledním přáním bylo oženit se se svou partnerkou, dostal poslední svatební dar v podobě nového srdce.

https://www.dailymail.co.uk/

Maurizio Calorio (47) byl na přístroji pro podporu života blízko smrti v nemocnici Molinete v Turíně poté, co jen měsíc předtím prodělal srdeční zástavu. Když ležel v nemocnici, rozhodl se oženit se se svou dlouholetou partnerkou Silvií Ducou (42), dokud ještě mohl. Přál si, aby se rozloučili právě tímto způsobem a aby se ještě před jeho smrtí mohla stát jeho právoplatnou ženou tak, jak to spolu vždy plánovali.

https://www.dailymail.co.uk/

Svatba na smrtelné posteli

Oba se obávali, že by se Maurizio jejich společné svatby naplánované na září nemusel dožít a nechtěli riskovat. Proto svolili ke svatbě v prostředí nemocnice, která sice nebyla zdaleka tak romantická, ale měla stejnou hloubku a sílu. Radniční úředník ve slavnostní šerpě obřad vedl od nohou nemocničního lůžka, které bylo obklopeno balónky a kyticemi nádherných lučních květin. Svatba byla velmi dojemná a bylo patrné, že oba snoubenci myslí své závazky skutečně nesmírně vážně.

https://www.dailymail.co.uk/

Calorio byl kvůli zhoršujícímu se stavu na seznamu čekatelů na transplantaci srdce, ale v době svatby zatím nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl svého náhradního srdce dočkat. Jen několik hodin poté, co si vzal svou milovanou Silvii, mu bylo řečeno, že v Neapoli je pro něj k dispozici darované srdce. Byl proveden speciální let, kterým srdce přeletělo do jeho turínské nemocnice, a on tu noc podstoupil sedmihodinovou operaci.

https://www.dailymail.co.uk/

Dokonalý svatební dar

Silvie řekla: „Tu noc se stal zázrak. Po svatbě jsme dostali nádherný dárek – nové srdce pro Maurizia. Bez transplantace měl malou šanci na přežití.“ Calorio zůstává v nemocnici pod dohledem, ale operace byla úspěšná a lékaři očekávají úplné uzdravení. Pár je spolu šest let a mají spolu tříměsíční dceru. Plánovali se vzít dříve, ale rozhodli se odložit svatbu kvůli pandemii covid. „Byli jsme v naprosté tmě, takže nás tento dar naplnil radostí. Nyní se snažíme společně zestárnout a vychovat naši dceru. Díky něčí štědrosti má Maurizio nový život.“

https://www.dailymail.co.uk/

ZDROJ: gesellschaft.uberalles.live