Umírajícího koně zachránil jeho celoživotní přítel

Koně jsou majestátní a jedinečná zvířata. Mnoho z nich je miluje a někteří šťastlivci je mají i doma. Donald a Jame měli na své farmě v Anglii 23 koní. Dva z nich byli kamarádi a partneři po mnoho let. Beatrice je 16letá klisna a Beau je jejím 11letým přítelem. Bohužel i koně stárnou a mají zdravotní problémy. A v některých případech to může mít fatální následky.

Farmáře čekalo těžké rozhodnutí

Jednou Beatrice spadla ve své stáji, protože měla strašné bolesti žaludku. Čím déle se nemohla hýbat, tím větší bylo riziko selhání orgánů a její smrti. Donald, Jane i jejich pracovníci se snažili celých šest hodin, aby klisnu postavili na nohy. Koně ovšem váží stovky kilo, takže se jim to nepodařilo ani s pomocí lan. Tep a krevní tlak klisny se zvyšoval. Manželský pár se již rozhodoval, že bude muset nechat klisnu uspat. Alespoň by se netrápila déle, než je nutné.

Nádherné chování od kamaráda

Manželé zavolali veterináře. Asi 20 minut předtím, než se měla Beatrice uspat, si Jane vzpomněla na Beau. Šla a pustila ho ze stáje, protože na to všichni zapomněli. Místo toho, aby šel na pastvu, šel rovnou ke své kamarádce. Pověsil krk přes zeď a začal ji kousat do krku. Pomocí zubů jí nakonec zvedl hlavu. Po pár minutách tohoto snažení se Beatrice převalila na bok a vstala! Beau vedle ní stál tak dlouho, dokud ji nedonutil vstát, aby jí zachránil život!

Čtěte také: Babička přišla na setkání za novým miminkem a zjistí, že dcera schovala druhé a má dvojčata.

Takové chování se u koní nevidí každý den

Všichni stáli kolem obou koní v naprostém šoku. „Jsme zvyklí vídat neuvěřitelné interakce mezi koňmi, ale nikdy jsme neviděli, že by jeden kůň zachránil život druhému,“ řekla Jane pro The Telegraph. Beau je skutečným kamarádem, kterého si zaručeně přeje mít v životě každý z nás. Kdyby Beau nezasáhl, jeho kamarádka by již byla po smrti. Všichni bychom měli mít v životě přítele, který se o nás bude starat tak, jako se tito dva koně starají jeden o druhého!

Zdroj: ongelooflijk.co