Unavené, krví nasáklé, slzavé oči? Takto vás vaše tělo varuje, že jste nemocní! Mnozí varují i před virovou nákazou

Oči máme všichni. Bez nich bychom nemohli sledovat krásy tohoto nádherného světa kolem sebe. Oči jsou nepostradatelným orgánem, který všechno pozoruje a všechno vstřebává. Jsou bránou a okny do naší duše a mnohdy skrze ně můžeme poznat, co je člověk opravdu zač. Poznáme, zda ho něco trápí, je šťastný nebo smutní. Oči dokáží prozradit mnohé o člověku, ale většinou se zaměřujeme jen na oči druhých. Zkuste se zaměřit na oči své, protože vám mohou pomoci určit zdravotní problémy. Na očích totiž poznáme, zda jsme unavení nebo se s námi něco děje.

Oční choroby

Naše oči jsou jedním z nejzranitelnějších smyslových orgánů, a přesto jim věnujeme jen velmi malou pozornost. Možná vás to překvapí, ale oči mohou také trpět a být nemocné. Nejčastější oční choroby jako katarakta, glaukom, vlčí slepota nebo makulární degenerace, to jsou všechno příznaky špatného životního stylu. Za očními chorobami se mohou skrývat také další závažné problémy. Z toho důvodu je vhodné oči častěji pozorovat a být připraven na případné problémy.

Brány do duše

Podle očí například poznáte, že člověk má problémy s ledvinami nebo problémy s vysokým krevním tlakem. Poškození očí je také velmi častým projevem diabetu. Oči nejsou jen zrcadla duše, ale mohou odhalit hodně o našem zdravotním stavu. Příznaky se mohou objevit přímo v očích nebo kolem nich. Příznaky se mohou objevit i mnohem dříve, než samotná nemoc vypukne. Nyní se podíváme na nejčastější příznaky.

Čtěte také: Trik osobního trenéra, který cvičí s celebrity a herci: Takhle můžete za 3 týdny zahodit 6 kg s pouhou vodu!

Rohovka a žluté oči

Prsteny na rohovce mohou znamenat vzácnou poruchu, tzv. Wilsonovu nemoc. Ta je způsobena hromaděním mědi v různých tkání, jako v mozku a játrech. Může se také uložit na vnitřní straně očního bělma.

Žluté oči značí onemocnění jater, jako hepatitida, jaterní dysfunkce. Žlutá barva je způsobena žlučovým barvivem, které se rozkládá z hemoglobinu.

Krvavé a vypouklé oči

Krvavé oči vznikají tehdy, když dojde k vysokému krevnímu tlaku nebo poruše bílých krvinek, které mohou ovlivnit srážení krve.

Vypouklé oko naznačuje nemoc štítné žlázy. Jde zde o abnormální hodnotu štítné žlázy, čímž bobtnají tkáně kolem očí. Vypadají tedy, jako by byly vypouklé.

Otok a porucha zorniček

Otok pod očima může být způsoben nesprávnou vodní činností organismu. Znamená to, že ledviny nemusí správně pracovat a postupně může dojít k vážným zdravotním problémům.

Pokud se objeví nějaký problém se zorničkami, může to být příznak blížící se nemoci či nějakého nachlazení. Může také jít o syfilis nebo roztroušenou sklerózu. Stejně tak to mohou způsobit některé léky na alergie.

Oči mohou také signalizovat problémy pomocí sítnice nebo slz. Například nedostatek slz, tzv. suché oko může být vážným problémem. V každém případě je nutné se o oči dobře starat, protože jiné oči nedostaneme.