David Hampl
28 června, 2019

Lidé si často pořizují domácí mazlíčky a posléze zjistí, že na ně nemají dostatek volného času a proto se jich raději zbavují. Pokud to provedou správně, může na tvorečka někde za hranicemi původní domácnosti čekat skutečně krásný nový domov plný lásky a porozumění, ovšem ne vždycky mají zvířata takové štěstí na majitele. Příkladem za všechny je příběh utrápené fenky, která byla nechána na pospas osudu uvázaná pod umyvadlem v uzavřené místnosti bez jídla i vody. Naštěstí se mezi námi ale stále najdou lidé, kteří v podobných situacích neváhají udělat správnou věc a nastoupit coby záchranáři. Jak se fenka nakonec navrátila do života?

Nájemníci byli vyhozeni z bytu, na něco však zapomněli...

Rodina, která se usídlila v jednom bytovém komplexu, patřila od samého počátku mezi ty problémové. To se týkalo nejen nepořádku, který všude kolem sebe vytvářela, ale také rozhodně neplatila podle stanovených domluv s majitelem bytu a proto byla v brzké době vystěhována. Když byt zel prázdnotou, nikoho nenapadlo, že by předchozí majitelé mohli v prázdných místnostech něco „zapomenout“. Správce celé budovy jednoho dne procházel chodbami domu, když tu najednou uslyšel zvláštní zvuky vycházející právě z bytu, který měl být již několik dnů opuštěný. Nejdřív si situaci nedokázal vysvětlit, ale po chvíli pozorného naslouchání zjistil, odkud vítr vane.

Za dveřmi se totiž skrývalo srdceryvné psí sténání a správce si okamžitě uvědomil, že bývalí nájemníci měli jednoho psa pořízeného. Jelikož bylo vysoce nepravděpodobné, že se v bytě nachází kromě psa ještě někdo další, neváhal muž rozrazit dveře a do bytu vtrhnout jako zkušený záchranář, ačkoli s podobnými situacemi neměl nikdy dříve bližší zkušenosti. Po chvilce pátrání našel v koupelně něco, co mu naprosto vyrazilo dech.

Fenka na pokraji smrti s odevzdaným výrazem ve tváři

V místnosti, kde se nacházela koupelna, seděla uvázaná pod umyvadle zubožená fenka, která v misce neměla vůbec žádnou vodu a pochybné jídlo jí už pomalu také docházelo. Správci budovy se okamžitě chtělo brečet, ale objevil obrovskou vnitřní sílu, aby slzy udržel. Pejsek byl navíc zraněný v oblasti krku a zoufale potřeboval pomoc, čili nebylo času nazbyt. Správce se pejska okamžitě ujal a sdílel její fotografii na sociálních sítích.

Na fotku se ozvala světoznámá organizace zabývající se záchranou opuštěných zvířat, která fenku převezla do nemocnice. Lékaři museli zavčasu provést operaci krku, po níž vůbec nebylo jisté, jestli se fenka ještě někdy uzdraví. Nakonec ovšem všechno došlo zdárnému konci a nyní se krásnému pejskovi už zase daří dobře. Je totiž u dobrých lidí, kteří už jí nikdy víc žádnou podobnou ohavnost neprovedou. Kéž by všichni pejsci měli v životě podobné štěstí.

Sdílejte článek