Utrhněte ze země a zalijte olejem: TOHLE rozhodně není plevel, ale zázračná medicína, kterou je dobré znát – zejména ženy po 40-tce

Blíží se vám 40 let nebo už to máte dokonce za sebou? Začínají vás trápit nějaké zdravotní komplikace? Chtěli byste podpořit činnost svého organismus, ale nechcete do sebe zbytečně cpát léky a umělé doplňky stravy? Dáváte přednost raději přírodním metodám? Pokud ano, pak pro vás máme drahé ženy úžasnou zprávu. Tuto rostlinku stačí v přírodě jen správně určit, utrhnout si pár kousků, doma ji zalít olejem a vytvoříte skvělý elixír, který podpoří vaše zdraví. Nemusíte se bát, že by se jednalo o nějaký plevel. Jde o zázračnou rostlinku, kterou by rozhodně měly znát všechny ženy kolem 40.roku života.

Zdraví přímo z přírody

Zřejmě je vám jasné, o jakou rostlinu se jedná. Ano, jde o tradiční jetel luční, který najdete téměř na všech místech naší země, samozřejmě spíše na loukách. Narazíte na ni však snad při každé procházce, a právě v tomto období jimi začínají být obsypané všechny louky. Možná i na trávníku před vaším domem budete mít to štěstí. Nejde jen rostlinu pěknou na pohled, ale také o velmi užitečnou bylinku, která se v lidovém léčitelství používá dlouhé věky. Především pro ženy je skvělou volbou, nicméně pomoci dokáže každému.

Ideální na menopauzu

Proč by měly jetel luční znát hlavně ženy? Zde je několik zásadních bodů, které je dobré vědět. Jetel luční obsahuje látky isoflavony, které působí velmi podobně jako ženský hormon estrogen. V případě návalů horka nebo příznacích menopauzy, je tato rostlinka skvělou volbou. Dále působí skvěle při bolestech prsou a upravuje nepravidelnou menstruaci. Působí jako prevence proti rakovině prsu a má schopnost čistit rány.

Čtěte také: Pět typů tuku na břiše, takto se každého z nich lehce zbavíte. Díky tomu jsem během týdne zhubla 10kg bez tvrdých diet

Tlumí silné bolesti

K dalším skvělým účinkům patří hlavně pomoci při zánětech průdušek, kašli či nachlazení. Stejně tak dodává jetel úlevu v případě dny nebo revmatismu. Chcete-li pročistit své tělo, bude jetel skvělým řešením. Nejvíce ovšem pomáhá, při již zmíněné menopauze a tlumí bolesti prsu při hormonální změnách. Rozhodně by ho měly ženy vyzkoušet.

Čaj, obklad, tinktura

Jetel je samozřejmě možné využít mnoha způsoby a spoustu lidí má spoustu nápadů. My vám nabídneme ty nejzákladnější. Z jetele lučního si můžete udělat skvělý čaj z jeho sušených kvítků. Dále si z jeho odvaru můžete udělat obklad na rány. Skvělým řešením je také jetelová tinktura z bílého alkoholu. Nutné je skladovat ji na tmavém a teplejším místě, alespoň tři týdny. Lze ji užívat vnitřním i vnějším způsobem. Zdolejte menopauzu hladce s pomocí úžasného pomocníka.