Uvařil 1 kg brambor a vložil je do plechovky: Naplnil ho mletým masem a pokračoval. Budete si olizovat všech 10 prstů!

Máte-li rádi brambory nebo mleté maso, ale nevíte, co zase vařit nebo připravovat na večeři, máme pro vás báječný recept, který zvládne každý. Nebudete k němu potřebovat žádné složité ingredience nebo hromady nádobí. Bohatě si vystačíte s tím, co máte doma. Maximálně si skočíte do obchodu pro trochu masa nebo brambor. V případě, že nemáte rádi maso, můžete zvolit jinou alternativu. Možností je spousta a ve fantazii se opravdu meze nekladou, v gastronomii už vůbec ne. A co v tomto báječném receptu jde? Prostě si uvaříte brambory na kaši, přidáte mleté maso, zase brambory a zázrak bude na světě.

Recept pro každou příležitost

Recept na skvělý bramborový pokrm je velmi osvěžující a potěší každého milovníka brambor a masa. Nejen, že skvěle chutná a jeho příprava je rychlá, pokrm navíc vypadá naprosto fantasticky, díky čemuž se hodí pro jakoukoliv příležitost. Nevíte, co máte připravit na blížící se sobotní oslavu? Chcete překvapit něčím novým a nevšedním? Tento recept na bramborovou horu s masem je tím ideálním řešením.

Brambory a maso

K přípravě budete potřebovat těchto několik málo surovin, ingrediencí a nástrojů: 1 kg brambor, 1 cibuli, 3 stroužky česneku, 25 g másla, 400 g hovězího masa, 2 polévkové lžíce zakysané smetany, olej, pepř a další koření dle chuti. Nutnou součástí je také forma na dort nebo nějaká větší plechová nádoba, do které budete vkládat jednotlivé vrstvy pokrmu. Postup přípravy je následující.

Čtěte také: Zabalte bolestivá místa do alobalu a zbavte se bolesti! budete překvapeni

Tři skvělé vrstvy

Maso si nakrájejte na malé kousky, cibuli si nakrájejte na malé kousky a brambory uvařte ve slané vodě. Z brambor udělejte pomocí mixéru a másla lahodné pyré. Maso osmahněte s cibulkou na pánvi a přidejte k tomu česnek a sůl. Jakmile bude směs hotová, přidejte trochu vody a promíchejte. Do formy rovnoměrně rozprostřete polovinu bramborového pyré, následně dejte vrstvu masové směsi a opět zarovnejte zbytkem bramborového pyré. Horní část natřete smetanou a pečte při 180 stupních dozlatova. Dobrou chuť.