Už dlouho jsem se chystala na čištění matrací. Toto je nejúčinnější způsob, jak je vyčistíte a jak zůstanou bez skvrn a zápachu!

Vždy se něco přihodí. Je tolik situací, kdy se matrace jednoduše ušpiní a zůstanou na ní fleky, jakoby se tam vyválelo stádo selat. Hlavně, pokud máte doma malé děti. Jednou se počurají, jindy matraci pozvrací a potom na něj zase vylijí kaši, či ovocnou šťávu. Postel je jednoduše místo, které nemá klid a čistotu, přinejmenším dokud děti neodrostou.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Řešení na flekaté matrace a skvrny je perfektní ze dvou důvodů, nejenže matrace vyčistí, ale zbaví ho i nepříjemného zápachu, který se v něm rád drží. Jen tři kroky a Vaše matrace budou opět čisté a voňavé, ať už se na ně dostalo cokoliv a kdykoliv.

Budou jako nové

Přípravek na čištění matrací je složení chemikálií, které ale Vašemu zdraví, klidnému spánku ani životnímu prostředí špatně neudělají. Aplikujte ho podle návodu a výsledek Vás opravdu potěší.

Co budete potřebovat?

  • 235 ml peroxidu vodíku 3%
  • 3 PL sody
  • 1-2 kapky tekutého mýdla nebo prostředku na mytí nádobí

Jak na to?

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Smíchejte v misce všechny složky a matraci čistěte ihned. Pokud si směs připravíte dříve a necháte ji odstát, může se stát, že účinné látky z ní vyprchají a bude po parádě.

Jako první smíchejte jedlou sodu a peroxid vodíku, a když se rozpustí uhličitan vápenatý, což potrvá asi 1-2 minuty, přidejte kapku mýdla, či prostředku na mytí nádobí. Směs přelijte do láhve s rozstřikovačem a pořádně protřepejte. Potom nastříkejte na skvrny a nechte 5-10 minut působit. Pokud necháte směs působit 15 minut, nic se nestane. Především, pokud máte matraci bílou. V případě, že se matrace nachází v malé nebo obtížně větratelné místnosti, pomozte si ventilátorem. Je lepší, pokud chemikálie bezprostředně nedýcháte, proto otevřete okno a nechte ventilátor, ať výpary nasměruje ven. Zbytky směsi otřete a nechte uschnout.

Matrace čistěte pravidelně. Ideální je zakoupit si matrace s potahem, který jednoduše svlečete a vyperete. Ani zde však není hrozba znečištění zažehnána, proto mějte po ruce vždy roztok tříprocentního peroxidu vodíku.

Hodně štěstí při čištění!