„Už jsem se na to nemohl dál dívat!“ tvrdí pilot, který z vrtulníku začal rozhazovat ubohým zvířatům mrkve a sladké brambory. Nečekal však takovou reakci

Už jste určitě slyšeli o požárech, které v současné době drancují Austrálii že? Je to něco strašného, co v dějinách planety jen těžko najde srovnání. Kdo touto katastrofou nejvíce trpí? Samozřejmě, že příroda, protože potrvá další stovky let, než se vrátí do stavu, ve kterém se nacházela před požáry. Součástí přírody jsme samozřejmě i my lidé, ale především zvířata neboli volně žijící živočichové. Ti trpí opravdu nejvíce, protože vlivem požárů přicházejí o stravu a vodu. Australská vláda se jim rozhodla pomoci. Možná se budete divit, jaký netradiční postup zvolila. Svým způsobem ani jiný postup zvolit nemohla.

Úctyhodný čin

Australské úřady se rozhodly bojovat s požáry tak, že pomohou alespoň volně žijícím živočichům, kteří by bez lidské pomoci určitě uhynuli. Připravily program a začaly krmit zvířata tím, že ze vzdušného prostoru jim z letadel a vrtulníků začala sypat tisíce kilogramů mrkve a sladkých brambor. Možná vám to přijde zvláštní, ale právě toto rozhodnutí může zachránit stovky tisíc zvířátek. Od australské vlády je to báječný čin. Jistě si totiž uvědomují, že australská divočina je jedinečná a zvířata, které se tam vyskytují, se nikde jinde na světě vyskytovat nemusí.

Čtěte také: Kreativní Anna fotí své děti v kouzelných kostýmech, které jim i sama šije

Ohrožení v ohrožení

Požáry v Austrálii způsobily kolosální poškození australské fauny a zasáhly více než miliardu zvířat. Požáry se tak staly skutečnou katastrofou pro faunu pevniny, která šíleně trpí. Podle odhadů University of Sydney a World Wildlife Fund budou účinky požárů postihovat více než miliardu zvířat, což je opravdu šílené číslo. Mnoho z těchto živočichů jsou navíc chránění a ohrožení. Jejich uhynutí by tak mohlo podstatně oslabit světovou faunu a připravit ji tak o jedinečné a nádherné druhy zvířat.

Klokan skalní

Australské národní parky a Wildlife Service organizovaly dodávky potravin pro zvířata v odlehlých oblastech a pro ty, která jsou postižené katastrofou. Na Twitteru to oznámil ministr životního prostředí státu Nový Wales Matt Keane. Ministr nazval akci dodávky potravin „Klokan skalní“, protože klokani byli první, kdo dostávali zásoby potravin ze vzduchu, tzv. „pomoc z nebes“.