Už jste slyšeli o této univerzální rostlině?Populární pokojovka, která naplní váš domov štěstím a pozitivní energií a pěstování zvládne i naprostý začátečník.

Chcete mít doma rostlinu, která vás bude těšit, a budete z ní mít radost? Máte rádi pokojové rostliny a toužíte po nějaké nové? Stále nevíte, jakou si máte vybrat, protože výběr je opravdu široký? Dnes pro vás možná bude zlomový, protože se dozvíte o báječné pokojové rostlině, kterou zvládne vypěstovat i dítě. Péče o ní je jednoduchá a její přítomnost v domácnosti má mnoho výhod. Nejen, že hezky vypadá, ale šíří pozitivní energii a pomáhá naplňovat prostor štěstím a hojností. Mít tedy tuto rostlinu doma se opravdu vyplatí. Dnes si o ní, jejím pěstování a jejích výhodách něco povíme.

Reklama

Téměř soběstačná rostlina

V posledních letech si tato pokojová rostlina s názvem Zamiokulkas získává stále větší oblibu mezi milovníky pokojových rostlin. V případě, že ji doma ještě nemáte, je nejvyšší čas, abyste si ji pořídili. Nemusíte se bát nějaké náročné péče nebo starostlivosti. Péče o tuto rostlinku je jednoduchá, neboť rostlina je víceméně soběstačná. Nepotřebuje mnoho vláhy a její hnojení je také otázkou jen pár týdnů. Dalo by se říci, že jde o rostlinku, který se hodí pro velmi zaneprázdněné a vytížené lidi.

Reklama

Nepotřebuje moc vody

Obrovskou výhodou této rostliny je, že je velmi odolná, nevyskytují se u ní téměř žádné choroby a potřebuje velmi málo vody. I přes malé množství vláhy má nádherné zelené listy, které patří k nejkrásnějším na světě. Pokud byste si chtěli tuto rostlinku doma pěstovat, je vhodné držet se doporučení, které vám nyní ve stručnosti uvedeme.

Pěstování rostlinky

Z hlediska půdy preferuje tato rostlina propustnou, výživnou a humózní půdu s mírně kyselým pH. Na spodu květináče by se měla nacházet drenážní vrstva. Z hlediska stojanu je dobré postavit rostlinu do polostínu. Rostlinka se vždy táhne ke slunci, takže je občas nutné ji natočit správným směrem. Z hlediska teploty je optimální pro růst 20 až 25 stupňů Celsia. Rostlina odolá i vyšším teplotám, nicméně velké teplotní rozdíly se nedoporučují.

Reklama

Jak zalévat

Z hlediska zalévání je to poměrně snadné. Tato rostlina má ráda období sucha a dokáže ho zvládnout stejně dobře jako kaktusy nebo sukulenty. Z toho důvodu není časté zalévání úplně nutné a stačí jej zalévat jen tehdy, je-li substrát opravdu vysušený. U této rostliny se doporučuje raději vynechat zálivku, než aby se rostlina přelila.

Reklama