Už jste vyzkoušeli avokádo? Pokud ne, není důvod se ho bát. Přinášíme vám recepty, které jsou velmi jednoduché a které vám ukážou, že byste tuto exotickou plodinu neměli zatracovat. Jaký vyzkoušíte? -
Menu

Už jste vyzkoušeli avokádo? Pokud ne, není důvod se ho bát. Přinášíme vám recepty, které jsou velmi jednoduché a které vám ukážou, že byste tuto exotickou plodinu neměli zatracovat. Jaký vyzkoušíte?

Nabídka ovoce a zeleniny na pultech obchodů už dávno není tak omezená, jako tomu bylo v minulosti. Naopak je stále pestřejší. Jasně to dokládá fakt, že dnes lze koupit třeba i avokádo. Máte z něj obavy a nevíte jak na něj? Tyto starosti můžete hodit za hlavu. Ukážeme vám, jak ho zpracovat a co si z něho připravit. Potom budete litovat, že jste ho nevyzkoušeli dříve. To si buďte jisti.

Jak vybrat to pravé?

Důležitý je hlavně výběr avokáda. Nemělo by být příliš tvrdé, jelikož to znamená, že ještě není zralé. Naopak velká měkkost je symbolem přezrálosti a dost možná i toho, že může pomalu hnít. Pokud nevíte jak na to pravé, jděte do menšího obchodu a nechte si poradit. A jak ho zpracovat doma? To už vám poradíme právě my.

Salát s grepem

Pokud vás zaujal už samotný název, potom si buďte jisti, že výsledné jídlo vás ohromí ještě více. Je navíc velmi jednoduché na přípravu. Kromě avokáda a také grepu budete potřebovat rukolu, trochu rozinek, slunečnicová semínka a citron. Vše dejte do mísy, lehce promíchejte a zakápněte citronovou šťávou. Tento zajímavý salát si zamiluje každý.

Salát s krevetami

Nebojíte se exotických pokrmů? Potom vyzkoušejte salát s krevetami. Kromě nich a avokáda si připravte také rajčata, chilli papričku, červenou cibuli, koriandr a limetku. A dále samozřejmě sůl a pepř na finální dochucení. Jednotlivé suroviny na salát připravte, dejte do mísy a pokapejte šťávou z limetky. Krevety rychle osmahněte zprudka na pánvi, zakápněte limetkovou šťávou, přidejte k salátu a již můžete ochutnat.

Salát z avokádem

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

DNES ŽIVĚ: Tragická nehoda se stala osudovou v jejich životech,…

Život nám uštědřit hodně nepříjemné zprávy, na které mnohdy nejsme vůbec připraveni. Je to velmi náročné občas zjistit, že ne…
Nezařazené

Zhubnout 1kg každých 48 hodin: Tento lahodný citronový elixír bojuje…

Léto se blíží, a proto se mnoho lidí snaží dostat se znovu do formy, aby se za sebe a své…
Nezařazené

Zhubnout až 23 kg za 54 dní: Tento citronový elixír…

Léto klepe na dveře, a proto se mnoho lidí snaží dostat opět do formy. Posilovny jsou plné, parky jsou plné…
Nezařazené

Soused začal na zahradě kopat jámu a do ní dávat…

Čerstvá zelenina je základem každého dobrého a zdravého jídla. Chcete-li žít zdravě, je nutné zařadit do svého jídelníčku více zeleniny,…
Nezařazené

Zbavte se 98,9% pesticidů a chemie z ovoce a zeleniny…

Léto je za dveřmi a jaro je tu stále s námi. Tato období přímo svádí k tomu, abychom baštili více zeleniny a…
Nezařazené

Zde je důvod, proč byste měli začít sázet hřebíček do…

Jistě jste si už všimli, že kolem nás poletuje čím dál více hmyzu, který umí být mnohdy velmi otravný. Bude…