Už jste vyzkoušeli avokádo? Pokud ne, není důvod se ho bát. Přinášíme vám recepty, které jsou velmi jednoduché a které vám ukážou, že byste tuto exotickou plodinu neměli zatracovat. Jaký vyzkoušíte? -
Menu

Už jste vyzkoušeli avokádo? Pokud ne, není důvod se ho bát. Přinášíme vám recepty, které jsou velmi jednoduché a které vám ukážou, že byste tuto exotickou plodinu neměli zatracovat. Jaký vyzkoušíte?

Nabídka ovoce a zeleniny na pultech obchodů už dávno není tak omezená, jako tomu bylo v minulosti. Naopak je stále pestřejší. Jasně to dokládá fakt, že dnes lze koupit třeba i avokádo. Máte z něj obavy a nevíte jak na něj? Tyto starosti můžete hodit za hlavu. Ukážeme vám, jak ho zpracovat a co si z něho připravit. Potom budete litovat, že jste ho nevyzkoušeli dříve. To si buďte jisti.

Jak vybrat to pravé?

Důležitý je hlavně výběr avokáda. Nemělo by být příliš tvrdé, jelikož to znamená, že ještě není zralé. Naopak velká měkkost je symbolem přezrálosti a dost možná i toho, že může pomalu hnít. Pokud nevíte jak na to pravé, jděte do menšího obchodu a nechte si poradit. A jak ho zpracovat doma? To už vám poradíme právě my.

Salát s grepem

Pokud vás zaujal už samotný název, potom si buďte jisti, že výsledné jídlo vás ohromí ještě více. Je navíc velmi jednoduché na přípravu. Kromě avokáda a také grepu budete potřebovat rukolu, trochu rozinek, slunečnicová semínka a citron. Vše dejte do mísy, lehce promíchejte a zakápněte citronovou šťávou. Tento zajímavý salát si zamiluje každý.

Salát s krevetami

Nebojíte se exotických pokrmů? Potom vyzkoušejte salát s krevetami. Kromě nich a avokáda si připravte také rajčata, chilli papričku, červenou cibuli, koriandr a limetku. A dále samozřejmě sůl a pepř na finální dochucení. Jednotlivé suroviny na salát připravte, dejte do mísy a pokapejte šťávou z limetky. Krevety rychle osmahněte zprudka na pánvi, zakápněte limetkovou šťávou, přidejte k salátu a již můžete ochutnat.

Salát z avokádem

Zajímavá kombinace pro ty, kteří chtějí jogurtovou zálivku. Kromě jogurtu, avokáda a vajec mějte k dispozici také červenou cibuli, trochu citronové šťávy a dále ještě sůl a pepř, či trochu bylinek. Vejce uvařte a nechte vystydnout. Potom nakrájejte, smíchejte s avokádem a z jogurtu vytvořte zálivku, se kterou vše opatrně promícháte. Výsledek bude skvělý. To si můžete být stoprocentně jisti.

Salát s Kiwi

Milujete zelenou? Potom vás kombinace avokáda a také kiwi rozhodně nadchne už po vzhledové stránce. A co teprve, až ochutnáte onu dokonalou chuť. Na co dále nezapomínat, to jsou další ingredience. Jedná se o semena granátového jablka a dále také olivový olej, citronová šťáva a trocha bylinek, z čehož bude následně připravena zálivka. Tou přelijete salát a můžete servírovat.

Salát s pomerančem

Chcete kombinovat zelenou a oranžovou? Salát s pomerančem je tím pravým. Kromě něho a také avokáda je třeba mít k dispozici také dvě mrkve a trochu bylinek, olivového oleje a citronové šťávy. To na zálivku, stejnou jako u salátu výše. Pomeranč a avokádo nakrájejte na klasické kousky, zatímco mrkev doporučujeme krájet na tenké plátky pomocí škrabky.

Salát s krabími tyčinkami

Máte rádi ryby? Potom zkuste krabí tyčinky, které jsou s avokádem také velmi dobře dohromady. Ten pravý salát vytvoříte z nich, dále z okurky, petržele a celeru. Jako zálivka je zde použita majonéza. Tu můžete buď připravit sami z oleje a vajec, nebo je samozřejmě možné ji také koupit. V tom případě ale doporučíme nějakou kvalitnější.

Líbil se vám článek?

Tisk
RECEPTY

Tyhle mini rolky si zamilujete nejenom vy, ale zamiluje si…

Čeká vás návštěva a vy ji chcete něčím pohostit? Jestliže ano a zároveň nevíte, čím by to mělo být, máme…
RECEPTY

Máte chuť na maso, ale máte dost klasických plátků, nebo…

Když máte chuť na maso, je několik možností, co si připravit. Když ale nechcete opakovat stále ty stejné recepty na…
RECEPTY

Běžné kuřecí řízky jistě znáte. Máte už jich dost a…

Zažíváme to téměř všichni. Když přijdeme odpoledne či navečer domů, jsme po celém dni v práci většinou tak unavení, že…
RECEPTY

U přípravy běžného pečiva potřebujete kromě jiného také mléko a…

Každému se občas stane, že potřebuje narychlo vytvořit nějakou pochoutku pro návštěvu, která se nahlásila na poslední chvíli – nebo…
RECEPTY

Nebojte se vyzkoušet nový recept na nakládaná rajčata. Chcete si…

Nakládaná rajčata patří mezi pochoutky, na které si člověk velice rychle zvykne a pak by je nejraději používal do všeho.…
RECEPTY

Najdete je na zahrádce, stejně jako je můžete koupit ve…

Začátek letních prázdnin se blíží s ním i sezóna nových brambor, které pocházejí od nás, z České republiky a mají podle mnohých…