Už nemusíte chodit k doktorovi. Zde je plný seznam, podle kterého, rychle odhalíte nebezpečné nemoci

Být nemocný je opravdu nepříjemné a dokáže nám to hodně zamíchat s životem. Bohužel nemocných lidí je čím dál více a lékařské ordinace jsou tak neustále přeplněné lidmi, kteří mají dojem nějaké onemocnění. Když se necítíme dobře, je určitě dobré lékaře navštívit, aby nám poradil a předepsal nějaké léky, zejména nejsme-li si úplně jistí, co nás trápí. Možná jste ale netušili, že existují metody, podle kterých můžete odhalit zdroj vašeho trápení už doma. Stačí se jen pořádně podívat na obličej, a ten vám přesně řekne, kde je chyba. Připravili jsme si pro vás seznam tech nejdůležitějších bodů, které byste měli znát.

Nemoc jako symbol

Je velmi dobře známo, že některé smyslové orgány, jako například oči nebo jazyk, nám mohou přesně říci, co se děje uvnitř našeho těla. Tyto metody se používají v tibetské medicíně už velmi dlouhá léta. Tibeťané je srovnávají s květy a rostlin. Když má rostlina špatné kořeny, které nejdou vidět, projeví se to i navenek, tudíž na květu. Stejně je tomu i u lidského organismu. Když je něco špatně uvnitř, projeví se to špatně i navenek, nejčastěji na očích nebo jazyku.

Z těchto důvodů je nejvíce nutné zaměřit se právě na oči, jazyk, rty, noc nebo uši. Oči mají na starost játra a žlučník. Nos se stará o plíce a tlusté střevo. Rty a celkově ústní dutina má na starost slinivku a slezinu. Co se týče jazyka, tak ten nám prozradí problémy týkající se srdce a tenkého střeva. V případě uší se můžeme zaměřit na ledviny a močový měchýř.

Čtěte také: Do pračky před praním přidala trošku pepře a výsledek ji pořádně překvapil. Toto budete chtít vyzkoušet!

Oči a nos

Oči jsou spojeny s játry a mohou být prvním signálem při nerovnováze těla a filtračního systému organismus. Váčky pod očima po ránu mohou být spojené s nespavostí, ale také s poruchou funkce ledvin, srdce nebo plic. Červené a skelné oči mohou být spojené s nadměrnou spotřebou masa, alkoholu, cibule nebo česneku.

Nos je v tibetské medicíně považován za hlavní bránu světa. Máte-li rýmu nebo ucpaný nos, měli byste se jich co nejdříve zbavit. Zánět nosní dutiny může znamenat chronické onemocnění plic a krvácení z nosu je spojené s přebytkem alkoholu v těle nebo podvýživou vlivem vysoké konzumace smažených jídel.

Rty a jazyk

Rty se mohou projevovat jako velmi bílé nebo s trhlinkami a rankami. Horní ret je připojen k žaludku, a proto je-li horní ret v nepořádku, možná se děje něco v tomto orgánu. Je proto velmi důležité, aby vaše rty byly neustále měkké, dobře upravené a bez suchých částí.

Jazyk nám může pomoci s určením problémů se srdcem. Zdravý jazyk by měl být měkký, tmavě růžový až červený. Má-li jinou barvu, pak je nutné zpozornět. Žlutý plak a hořká chuť na jazyce značí problémy s trávicím ústrojím.

Uši a zuby

Také je vhodné zaměřit na zuby nebo uši, které nám toho mohou také hodně prozradit. Žluté zuby mohou znamenat onemocnění jater nebo žlučníku, hnědé zuby zase problémy s imunitou. V případě problémů s ušima je pravděpodobné, že budou v nepořádku ledviny. Vždy je proto lepší kontaktovat přímo lékaře.