David Hampl
28 května, 2019

Kdo by nechtěl mít krásný a zářivý úsměv, který je navíc i výsledkem skutečně zdravých zubů? Je to nejspíš touha každého z nás, ale dosahuje se jí někdy dost obtížně. Problémy se zuby máme téměř každý. Na vině je nejen nevhodná zubní hygiena a zanedbávání prevence, ale třeba i strava, ve které je příliš cukrů.

Ve výsledku pak naše zuby velmi trpí. V dutině ústní máme přemnožené bakterie, nesprávně zuby čistíme a divíme se, že při návštěvě zubaře hodinu sténáme na křesle, když nám vrtá zubní kazy. Tahle by to nemělo být! Jak to tedy změnit?

V první řadě je nutné zamyslet se nad vlastním přístupem k vašim zubům. Čistíte je opravdu dostatečně? Používáte i mezizubní kartáček, nit nebo ústní vodu? Jen samotné čistění většinou nestačí. A co vaše strava? Jak jste na tom s konzumací sladkých potravin a nápojů? A co alkohol nebo káva? I tyto potraviny zbavují vaše zuby bělosti a jejich přirozené ochranné bariéry.

Domácí zubní pasta s úžasnými účinky

Kromě toho, že se vy sami rozhodnete udělat změnu, může vám na cestě ke krásným zubům pomoci i tato úžasná domácí zubní pasta. Přírodní silou bojuje s celou řadou běžných neduhů:

  • potlačuje otok a záněty dásní
  • bělí zuby
  • zastavuje postup ustupujících dásní
  • ničí škodlivé bakterie v ústech

Je totiž důležité si uvědomit, že komerční pasty někdy vůbec nefungují tak, jak slibují, a dokonce mohou našim zubům a celé dutině ústní škodit. Ani ta nejdražší zubní pasta vám úspěch nezaručí, a co víc – často dokonce uškodí:

  • dráždí dásně a sliznice
  • vyvolává žloutnutí zubů
  • podporuje vznik paradontózy
  • zuby oslabuje

Zapomeňte tedy na tradiční zubní pasty a vyrobte si doma vlastní, která nejen skutečně funguje, ale také vám nehrozí žádné nebezpečí.

Jak na to?

Jednou ze základních surovin na výrobu domácí pasty je kurkuma. Určitě jste už o tomto zázračném koření slyšeli. Nemusíte se vůbec obávat její výrazné žluté barvy. Vaše zuby neobarví do žluta, ale naopak podpoří jejich přirozeně bílou barvu. Kurkuma má navíc velice dobré účinky, co se týče potlačování infekcí a zánětů. Velice dobře tedy udělá i citlivým dásním a zubům a skvělé působí zejména na oteklé a bolestivé dásně. Kurkuma navíc nemá – na rozdíl od jiných farmaceutických výrobků – vedlejší účinky a dá se říci, že našemu organismu prospívá zcela komplexně.

Druhou skvělo surovinou, která podporuje i léčivé účinky kurkumy, je pak kokosový olej. Ten je ceněným pomocníkem nejen v kosmetice, ale i ve zdravotnictví. Podobně jako kurkuma má protizánětlivé účinky a silné čisticí schopnosti. Je navíc k zubům a dásním velice citlivý.

Co budete potřebovat:

K výrobě pasty budete potřebovat jen minimum ingrediencí. Čajovou lžičku kurkumy, čajovou lžičku kokosového oleje a několik kapek esenciálního oleje z máty, který dá pastě přirozenou chuť a osvěží váš dech. Všechny ingredience v misce smíchejte, abyste získali homogenní pastu.

Čistěte tak, jak jste zvyklí, přibližně po dobu 3 minut. Musíte si ale uvědomit, že pasta nepění, a tím pádem musíte její aplikaci během čištění několikrát opakovat. Na závěr vypláchněte ústa vodou a můžete použít ještě mezizubní kartáček, nit nebo ústí vodu.

Jaké budou výsledky?

Již za pár dní se vaše zuby vybělí do velice přirozeného bílého odstínu. Zároveň se zbavíte nepříjemných problémů, se kterými jste doposud bojovali. Už žádné záněty a bolesti dásní, ustupující dásně, zápach úst nebo kazy.

Vše zuby budou rozhodně v o mnoho lepším stavu, než na co jste byli doposud zvyklí. Rozdíl uvidíte již po pár dnech, ale při dlouhodobém užívání bude ještě patrnější. Navíc významně ušetříte a můžete si být jisti, že do vašeho těla nepoputují nějaké toxické nebo dráždivé látky. Příroda se zase ukazuje jako ten nejlepší pomocník na vše.

Sdílejte článek