Menu

Už se Vám povedlo nehezky připálit hrnec, či pánev? Nemusíte ho/ji vyhazovat, zde je účinný trik, jak si s připáleninami jednoduše poradit!

Pokud jste někdy připálili dno hrnce, nebo pánev, když jste při vaření zrovna byli na telefonu, a nechali se tak snadno rozptýlit, víte, jak nepříjemná tato situace je. Nemusíte se však bát, Vaše drahé hrnce a pánve nemusí nutně skončit v odpadkovém koši! Existuje jednoduchý způsob, jak připálené zbytky jídla jednoduše odstranit a hrncům, či pánvím navrátit jejich zašlý lesk. Carolyn Forte, ředitelka Čistící laboratoře Good Housekeeping Institute, říká, že používá starý známý trik, který má již od své babičky. Ten zahrnuje pouze vodu, čistící prostředek na mytí nádobí a to je všechno!

Jak účinně vyčistit připálený hrnec/pánev? 

1. Naplňte hrnec horkou vodou a přidejte několik kapek mycího prostředku, jako je čistící prostředek na mytí nádobí. Pak postavte hrnec naplněný mýdlovou vodou na sporák a přiveďte ho k varu.

2. Nechte vodu v hrnci/pánvi vařit alespoň po dobu 15 minut, nebo více (v závislosti na tom, jak moc je připálení vážné). Následně použijte špachtli, kterou postupem času, jak se začnou připáleniny uvolňovat, lehce odstraníte připálené jídlo.

3. Jakmile jsou všechny připálené zbytky jídla odstraněny z povrchu hrnce/pánve, použijte speciální navlhčené houbičky určené proti připáleninám, které zakoupíte v každé drogerii.

4. Pokud je hrnec/pánev z nerezové oceli, použijte čistící prostředek určený pro nerezovou ocel, čímž jednoduše obnovíte zašlý lesk. „Mějte na paměti, že určitá změna barvy může zůstat v závislosti na tom, jak závažně se Vám hrnec/pánev povedlo připálit. I přesto je však budete moci dále bezpečně používat,“ říká Carolyn.

3 způsoby, jak zabránit vzniku spálenin!

1. Pokud snižujete teplotu při vaření, zbytky spáleného jídla zůstanou stranou, a Vy si tak ušetříte čas v procesu čištění. Situace výhra-výhra!

2. Používáte-li nerezové nádobí, ujistěte se, že ho nezahříváte nad teplotu 260°C.

3. Používejte nádoby z nerezavějící oceli, nebo litiny. Zejména pokud Váš recept vyžaduje tepelné zpracování při vysokých teplotách. Typické pro přípravu plodů moře a červeného masa.

Jednoduché, že? Teď už aspoň víte, že připálené hrnce a pánve nemusí nutně skončit v odpadkovém koši. Stačí znát jen ty správné triky, jak si s případnými připáleninami poradit. Přeci jenom jde o zcela běžnou věc. Každá správná hospodyňka si tímto musela projít!

ZDROJgoodhousekeeping.com
Tisk

USNETE BĚHEM 2 MINUT: Trik, který se používá v americké armádě zvládnete i vy

TIPY A TRIKY
Spánek je v životě každého člověka nesmírně důležitý. Není se čemu divit, jelikož díky němu dokáže tělo výrazně zregenerovat jak po…

Trápí vás zápach z úst či zubní plak? Jediná ingredience vás vašich problémů okamžitě zbaví!

TIPY A TRIKY
Stačí jedna jediná ingredience a okamžitě vás přestane trápit nepříjemný zápach z úst, zubní kámen nebo plak. Divili byste se,…

Postavte do kouta sklenici s vodou, octem a solí: za 24 hodin uvidíte, co se stane!

TIPY A TRIKY
"Postav doma do kouta sklenici s vodou, octem a solí. Za 24 hodin uvidíš, co se stane" - to mi…

11 šikovných způsobů, jak přivést Vaše oblečení zpátky k životu!

DOMÁCNOST
Proč se zdá, že Vaše oblíbené oblečení trpí silnějším opotřebením než ostatní Vaše šaty? No, nebojte se, máme dobrou zprávu!…

Pečení masa na banánových slupkách, potírání pánvičky bramborem- užitečné kuchyňské fígle, které ocení každá hospodyňka!

TIPY A TRIKY
Kuchyňské fígle a vychytávky se vždycky hodí a nejedna hospodyňka mi dá jistě za pravdu, že jakmile existuje možnost, jak…

Zpozorovali jste první vrásky? Zde je 17 potravin, které skvěle fungují proti stárnutí tím, že posilují Vaši pleť zevnitř!

TIPY A TRIKY
Pokud jsou oči oknem do Vaší duše, pak je kůže oknem Vašeho zdraví. Vaše pokožka odráží to, co jíte, a…

Kouříte? Zde je 11 způsobů jak přirozeně vyčistit Vaše plíce!

TIPY A TRIKY
Je samozřejmé, že plíce jsou velmi důležitým orgánem. Bez nich byste nemohli dýchat a bez dechu přestanete existovat. Jsou součástí…

11 míst, které musíte vidět! Je těžké uvěřit, že je naleznete na planetě Zemi!

TIPY A TRIKY
Na planetě Zemi je asi 200 států a více než 2,5 milionu měst a každé takové místo má pro turisty…

Vědci vysvětlují, kdy můžete jíst v noci a kdy byste se měli lépe vyhnout tomuto zlozvyku!

TIPY A TRIKY
Všichni z nás pravděpodobně již slyšeli frázi "Nejezte po 18 hod." Toto pravidlo má různé vysvětlení a jedno z hlavních…

Vodka není jenom nápoj, ale i unikátní pomocník v domácnosti

DOMÁCNOST
Když se řekne vodka, tak většina lidí zná tento název v souvislosti s nápojem. Takovým, který je velmi populární hlavně na východ…