Už se Vám povedlo nehezky připálit hrnec, či pánev? Nemusíte ho/ji vyhazovat, zde je účinný trik, jak si s připáleninami jednoduše poradit!

Pokud jste někdy připálili dno hrnce, nebo pánev, když jste při vaření zrovna byli na telefonu, a nechali se tak snadno rozptýlit, víte, jak nepříjemná tato situace je. Nemusíte se však bát, Vaše drahé hrnce a pánve nemusí nutně skončit v odpadkovém koši! Existuje jednoduchý způsob, jak připálené zbytky jídla jednoduše odstranit a hrncům, či pánvím navrátit jejich zašlý lesk. Carolyn Forte, ředitelka Čistící laboratoře Good Housekeeping Institute, říká, že používá starý známý trik, který má již od své babičky. Ten zahrnuje pouze vodu, čistící prostředek na mytí nádobí a to je všechno!

[hana-code-insert name=’google‘ /]Jak účinně vyčistit připálený hrnec/pánev? 

1. Naplňte hrnec horkou vodou a přidejte několik kapek mycího prostředku, jako je čistící prostředek na mytí nádobí. Pak postavte hrnec naplněný mýdlovou vodou na sporák a přiveďte ho k varu.

Čtěte také: Neuvěřitelné! Otec při pohledu na svoji dceru ihned odvrátil zrak. Proč to udělal a jak následně zareagoval na svého potomka? Hlavní důvody jeho činu vás překvapí. Až uvidíte toto video, tak to pochopíte.

2. Nechte vodu v hrnci/pánvi vařit alespoň po dobu 15 minut, nebo více (v závislosti na tom, jak moc je připálení vážné). Následně použijte špachtli, kterou postupem času, jak se začnou připáleniny uvolňovat, lehce odstraníte připálené jídlo.

3. Jakmile jsou všechny připálené zbytky jídla odstraněny z povrchu hrnce/pánve, použijte speciální navlhčené houbičky určené proti připáleninám, které zakoupíte v každé drogerii.

4. Pokud je hrnec/pánev z nerezové oceli, použijte čistící prostředek určený pro nerezovou ocel, čímž jednoduše obnovíte zašlý lesk. „Mějte na paměti, že určitá změna barvy může zůstat v závislosti na tom, jak závažně se Vám hrnec/pánev povedlo připálit. I přesto je však budete moci dále bezpečně používat,“ říká Carolyn.

3 způsoby, jak zabránit vzniku spálenin!

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]1. Pokud snižujete teplotu při vaření, zbytky spáleného jídla zůstanou stranou, a Vy si tak ušetříte čas v procesu čištění. Situace výhra-výhra!

2. Používáte-li nerezové nádobí, ujistěte se, že ho nezahříváte nad teplotu 260°C.

3. Používejte nádoby z nerezavějící oceli, nebo litiny. Zejména pokud Váš recept vyžaduje tepelné zpracování při vysokých teplotách. Typické pro přípravu plodů moře a červeného masa.

Jednoduché, že? Teď už aspoň víte, že připálené hrnce a pánve nemusí nutně skončit v odpadkovém koši. Stačí znát jen ty správné triky, jak si s případnými připáleninami poradit. Přeci jenom jde o zcela běžnou věc. Každá správná hospodyňka si tímto musela projít!