Už jste si žehlením zničili Váš oblíbený kousek oblečení? Jestli tomu chcete předejít, měli byste znát těchto 9 základních chyb, které dělá při žehlení spousta žen! -
Menu

Už jste si žehlením zničili Váš oblíbený kousek oblečení? Jestli tomu chcete předejít, měli byste znát těchto 9 základních chyb, které dělá při žehlení spousta žen!

Ať už si myslíte, že jste profesionál v žehlení, nebo úplný nováček, je třeba se vyvarovat těchto běžných chyb!

1. Přílišné vysušování.

Záhyby na oblečení mizí pomocí postřikovače, který tlumí záhyby a uvolňuje tkaninu, jakmile žehličkou přes tkaninu přejedete. Použijte funkci parní srážky, aby se tvrdohlavý záhyb rozptýlil.

2. Jemné a delikátní oblečení žehlíte jako poslední.

Žehličkám trvá déle, než se zahřejí a opět vychladnou, a tak je dobré začít s materiály, které potřebují nejnižší teplotu, jako je polyester a hedvábí. Jako poslední volte tkaniny z bavlny a ložní prádlo. Jinak riskujete poškození tkaniny.

3. Příliš vysoká teplota.

Pokud je oděv vyroben ze směsi materiálů, vyberte nastavení pro jemnější tkaninu. Pomůže Vám zachovat oděv v ideální kondici.

4. Nepoužíváte vodu z vodovodu.

Dnešní žehličky zvládají vodu z vodovodu lépe než starší modely. Pokud voda není extrémně tvrdá, není důvod použít destilovanou vodu. Pakli-že máte doma velmi tvrdou vodu, pak je dobré ji z poloviny naředit vodou destilovanou.

5. Nečistíte žehličku.

Roztavená vlákna a lepivý postřikový škrob mohou žehličku ucpat a následně znečistit tkaniny. Čistěte proto žehličku pravidelně pastou ze sody bikarbony, když je studená, nebo přímo pastou na čištění žehliček, když je teplá.

6. Ukládáte žehličku i s vodou.

Vždy vyprázdněte zásobník vody před odložením žehličky, zvláště pokud ji ukládáte na žehlicí prkno. To zabraňuje přebytečné vodě uniknout a znečistit žehlící prkno.

7. Neaktualizujete žehlicí prkno.

Ve všech našich letech testování se žehlicí prkna příliš nezměnila – dosud. Nedávno jsme se setkali s Flippr Rotating Ironing Board ($ 150, amazon.com), inovativní deska, která se vznáší. Připnete košili na žebřík a žehlíte z obou stran!

8. Nepoužíváte parní stanici pro velké dávky oblečení.

Pokud žehlíte ve velkých dávkách, zvažte koupi parní stanice. Má velkou samostatnou nádrž na vodu s hadicí, která napájí parní žehličku. Bez automatického vypínání zůstává teplo konstantní pro nepřetržité použití.

9. Napařujete textilie bez jejich natažení.

Chcete-li dosáhnout těch nejlepších výsledků při použití parního napájecího zařízení, uchopte závěsné oděvy ze spodu a opatrně je natáhněte. U těžších tkanin, přes něž pára nepronikne, napařujte z obou stran (zevnitř).

ZDROJgoodhousekeeping.com

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Chcete mít dokonalá velikonoční vejce? Jsou za hodinu hotová a…

Jak barvíte svá velikonoční vejce vy? Sázíte na klasiku v podobě běžných barev? Nebo využíváte slupky z cibule? Či snad vytváříte obtisky…
TIPY A TRIKY

Sůl není jenom pomocníkem při vaření. Budete ohromeni tím, jaké…

Sůl nad zlato byla pohádka, která říkala, že bez soli se člověk nemůže obejít. Jednalo se o pohádku, která byla…
TIPY A TRIKY

Stačí málo a můžete si vykouzlit skvělé pantofle. Zvládnete je…

Pletené pantofle na dvou pletacích jehlách vypadají velmi roztomile a příjemně, a co je nejdůležitější, že vaše nohy nebudou mrznout.…
TIPY A TRIKY

Letos obarvěte velikonoční vajíčka jinak! A lépe. Bude vám stačit…

A jak barvíte velikonoční vajíčka vy? je to stále stejné? Tedy takové, že koupíte barvy v obchodě, smícháte je s vodou a…
Rozvod manželů
TIPY A TRIKY

Jak se rozvést co nejrychleji? Podejte elektronickou žádost o rozvod…

Když si dva přestanou rozumět, je někdy lepší, kdy „jdou od sebe“. Důvodů k neshodám může být mnoho, nejčastěji to…
TIPY A TRIKY

Stačí málo a zhubnete neuvěřitelných 7 kg za 8 dní!…

Některé ženy to znají až příliš dobře. Nadechnou se vzduchu, pomyslí na čokoládu, podívají se na brynzové halušky a je…