Už jste si žehlením zničili Váš oblíbený kousek oblečení? Jestli tomu chcete předejít, měli byste znát těchto 9 základních chyb, které dělá při žehlení spousta žen! -
Menu

Už jste si žehlením zničili Váš oblíbený kousek oblečení? Jestli tomu chcete předejít, měli byste znát těchto 9 základních chyb, které dělá při žehlení spousta žen!

Ať už si myslíte, že jste profesionál v žehlení, nebo úplný nováček, je třeba se vyvarovat těchto běžných chyb!

1. Přílišné vysušování.

Záhyby na oblečení mizí pomocí postřikovače, který tlumí záhyby a uvolňuje tkaninu, jakmile žehličkou přes tkaninu přejedete. Použijte funkci parní srážky, aby se tvrdohlavý záhyb rozptýlil.

2. Jemné a delikátní oblečení žehlíte jako poslední.

Žehličkám trvá déle, než se zahřejí a opět vychladnou, a tak je dobré začít s materiály, které potřebují nejnižší teplotu, jako je polyester a hedvábí. Jako poslední volte tkaniny z bavlny a ložní prádlo. Jinak riskujete poškození tkaniny.

3. Příliš vysoká teplota.

Pokud je oděv vyroben ze směsi materiálů, vyberte nastavení pro jemnější tkaninu. Pomůže Vám zachovat oděv v ideální kondici.

4. Nepoužíváte vodu z vodovodu.

Dnešní žehličky zvládají vodu z vodovodu lépe než starší modely. Pokud voda není extrémně tvrdá, není důvod použít destilovanou vodu. Pakli-že máte doma velmi tvrdou vodu, pak je dobré ji z poloviny naředit vodou destilovanou.

5. Nečistíte žehličku.

Roztavená vlákna a lepivý postřikový škrob mohou žehličku ucpat a následně znečistit tkaniny. Čistěte proto žehličku pravidelně pastou ze sody bikarbony, když je studená, nebo přímo pastou na čištění žehliček, když je teplá.

6. Ukládáte žehličku i s vodou.

Vždy vyprázdněte zásobník vody před odložením žehličky, zvláště pokud ji ukládáte na žehlicí prkno. To zabraňuje přebytečné vodě uniknout a znečistit žehlící prkno.

7. Neaktualizujete žehlicí prkno.

Ve všech našich letech testování se žehlicí prkna příliš nezměnila – dosud. Nedávno jsme se setkali s Flippr Rotating Ironing Board ($ 150, amazon.com), inovativní deska, která se vznáší. Připnete košili na žebřík a žehlíte z obou stran!

8. Nepoužíváte parní stanici pro velké dávky oblečení.

Pokud žehlíte ve velkých dávkách, zvažte koupi parní stanice. Má velkou samostatnou nádrž na vodu s hadicí, která napájí parní žehličku. Bez automatického vypínání zůstává teplo konstantní pro nepřetržité použití.

9. Napařujete textilie bez jejich natažení.

Chcete-li dosáhnout těch nejlepších výsledků při použití parního napájecího zařízení, uchopte závěsné oděvy ze spodu a opatrně je natáhněte. U těžších tkanin, přes něž pára nepronikne, napařujte z obou stran (zevnitř).

ZDROJgoodhousekeeping.com

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Jak správně vyndat klíště? Zapomeňte na kroucení, mazání různými mastmi…

Jednou z nepříjemností spojených s létem a pobytem v přírodě je hmyz, v čele s klíšťaty a komáry, kteří dokáží i ty nejhezčí chvíle pěkně…
DOMÁCNOST

Tato žena nepoužívá aviváž jenom na změkčení a provonění prádla…

Aviváž, přípravek, který většina z nás alespoň čas od času přidá k pracímu prášku, například když pereme ložní prádlo či ručníky. Důvodem,…
DOMÁCNOST

Stále se vám nedaří odstranit plíseň z vaší koupelny? Vyzkoušeli…

Objeví se, ani jeden neví jak, a zbavit se jí se zdá jako nikdy nekončící úkol. Plíseň v koupelně je rozhodně…
TIPY A TRIKY

Tato žena si svou postel posypala klasickou jedlou sodou. To…

Dnešní svět je plný nejrůznějších nápadů, které mohou pomoci v každodenních činnostech. Zejména při domácích pracích se hodí jakákoliv dobrá rada…
TIPY A TRIKY

Tohle je geniální. Proč kupovat drahé a také škodlivé přípravky…

Plevel je na zahradách velmi obtěžující. A je jedno, zda se objevuje ve vašem trávníku, ve vašich záhonech, nebo třeba…
TIPY A TRIKY

Snažíte se celý život zhubnout a nedaří se vám to?…

Diety jsou jedním z nejprobíranějších témat na ženských internetových diskuzích. Většina žen se snaží zhubnout, nebo si alespoň udržet váhu. Existují…