Už jste si žehlením zničili Váš oblíbený kousek oblečení? Jestli tomu chcete předejít, měli byste znát těchto 9 základních chyb, které dělá při žehlení spousta žen! -
Menu

Už jste si žehlením zničili Váš oblíbený kousek oblečení? Jestli tomu chcete předejít, měli byste znát těchto 9 základních chyb, které dělá při žehlení spousta žen!

Ať už si myslíte, že jste profesionál v žehlení, nebo úplný nováček, je třeba se vyvarovat těchto běžných chyb!

1. Přílišné vysušování.

Záhyby na oblečení mizí pomocí postřikovače, který tlumí záhyby a uvolňuje tkaninu, jakmile žehličkou přes tkaninu přejedete. Použijte funkci parní srážky, aby se tvrdohlavý záhyb rozptýlil.

2. Jemné a delikátní oblečení žehlíte jako poslední.

Žehličkám trvá déle, než se zahřejí a opět vychladnou, a tak je dobré začít s materiály, které potřebují nejnižší teplotu, jako je polyester a hedvábí. Jako poslední volte tkaniny z bavlny a ložní prádlo. Jinak riskujete poškození tkaniny.

3. Příliš vysoká teplota.

Pokud je oděv vyroben ze směsi materiálů, vyberte nastavení pro jemnější tkaninu. Pomůže Vám zachovat oděv v ideální kondici.

4. Nepoužíváte vodu z vodovodu.

Dnešní žehličky zvládají vodu z vodovodu lépe než starší modely. Pokud voda není extrémně tvrdá, není důvod použít destilovanou vodu. Pakli-že máte doma velmi tvrdou vodu, pak je dobré ji z poloviny naředit vodou destilovanou.

5. Nečistíte žehličku.

Roztavená vlákna a lepivý postřikový škrob mohou žehličku ucpat a následně znečistit tkaniny. Čistěte proto žehličku pravidelně pastou ze sody bikarbony, když je studená, nebo přímo pastou na čištění žehliček, když je teplá.

6. Ukládáte žehličku i s vodou.

Vždy vyprázdněte zásobník vody před odložením žehličky, zvláště pokud ji ukládáte na žehlicí prkno. To zabraňuje přebytečné vodě uniknout a znečistit žehlící prkno.

7. Neaktualizujete žehlicí prkno.

Ve všech našich letech testování se žehlicí prkna příliš nezměnila – dosud. Nedávno jsme se setkali s Flippr Rotating Ironing Board ($ 150, amazon.com), inovativní deska, která se vznáší. Připnete košili na žebřík a žehlíte z obou stran!

8. Nepoužíváte parní stanici pro velké dávky oblečení.

Pokud žehlíte ve velkých dávkách, zvažte koupi parní stanice. Má velkou samostatnou nádrž na vodu s hadicí, která napájí parní žehličku. Bez automatického vypínání zůstává teplo konstantní pro nepřetržité použití.

9. Napařujete textilie bez jejich natažení.

Chcete-li dosáhnout těch nejlepších výsledků při použití parního napájecího zařízení, uchopte závěsné oděvy ze spodu a opatrně je natáhněte. U těžších tkanin, přes něž pára nepronikne, napařujte z obou stran (zevnitř).

ZDROJgoodhousekeeping.com

Líbil se vám článek?

Tisk

Vyzkoušejte revoluční domácí směs na čištění trouby a odstranění mastnoty. Klasické čističe už nebudete potřebovat

DOMÁCNOST
Čištění trouby a jiných spotřebičů bývá zlý sen – je velice obtíže a vůbec se nám do něho nikdy nechce.…

Ucpaný odpad? Žádný problém, vyzkoušejte tento jednoduchý trik doporučovaný instalatéry

DOMÁCNOST
Je velice nepříjemné, když se vám ucpe odpad. Zvláště pokud se tak stane například o víkendu či o svátcích, kdy…

Jak správně topit, abyste ušetřili? Poradíme

PR články
Co si představíte, pokud se řekne topná sezóna? Zatímco někomu se před očima jako první objeví krb s plápolajícím ohněm,…

Víte, jak kouzelná je potravinová fólie? Zde je 14 triků, jak efektivně tuto fólii využít v domácnosti!

DOMÁCNOST
Ukazuje se, že potravinová fólie má mnohem více použití než jen uchování čerstvého jídla! Jednoduchý plastový materiál může být také…

5 důvodů, proč byste měli vyhodit všechny předražené chemické prostředky a k čištění pleti využít přírodní Jablečný ocet!

Nezařazené
Víte, že jablečný ocet je jedním z nejužitečnějších obličejových produktů a může Vám pomoci vyhnout se kupování drahých čistících prostředků…

7 nečekaných potravin, kterým byste se měli obloukem vyhybat, neboť mohou být pro Vaši pleť toxické!

TIPY A TRIKY
Někdy věci, které milujeme, mohou být skutečně škodlivé. A je to opravdu nešťastné, když Vám pak důsledky brání vyjít ven,…

Máte pocit, že slyšíte hůře? Zde jsou efektivní způsoby, jak Váš sluch opět zlepšit!

TIPY A TRIKY
Téměř každý si během dospělého života uvědomí, že s přibývajícím věkem začínají častěji používat tlačítko "zesilovat", nebo mají potíže s…

Teplá, nebo studená voda? Zvolte, co preferujete, a podívejte se, jaký to má vliv na Vaše tělo!

TIPY A TRIKY
Dospělý organismus se skládá z 50 až 60 % vody. Tato tekutina je pro Vaše zdraví životně důležitá! Ale jak…

Máme pro Vás 5 skvělých tipů do kuchyně, jak využít prázdné nádoby.

TIPY A TRIKY
Mám na Vás jednu otázku. Co děláte, když spotřebujete obsah sklenice či jiné nádoby od potravin? Myslím si, že je…

5 cviků, které transformují Vaše tělo během pouhých 15 minut! Vaši vysněnou postavu máte na dosah ruky!

CVIČENÍ
Dnes ženy vedou zpravidla velmi hektický život a někdy je tak velmi obtížné najít dost času návštěvu posilovny. Ale tyto…