Už jste slyšeli o tomto zázračném čaji? Prý dokáže odstranit toxiny v lymfatických uzlinách, ve střevech a žlučníku! Já nevím, jak Vy, ale my to určitě vyzkoušíme!

Celý život do sebe cpeme spoustu nezdravých věcí. Málo koho však napadne, že by si i samotné tělo zasloužilo občas očistu, nejlépe dříve, než ho zkolí nějaký problém ve formě zavažného onemocnění.

Přínášíme Vám proto tip na detoxikační čaj, kterým můžete zakončit Váš každý den. Tento zázrak Vám totiž pomůže vypláchnout tělo od toxinů, posílit imunuti a zrychlit Váš metabolismus. Navíc, je tento čaj také způsobem, jak přivést své tělo do zásaditého stavu. Co to je  za čaj a jak je to možné? Složky, jež tento čaj obsahuje jsou výjimečné v tom, že umí krásně spolupracovat. Vy tak můžete jednoduše z těchto léčebných výhod těžit!

[hana-code-insert name=’google‘ /]Jaké jsou léčebné výhody tohoto čaje?

Citron

Citrusy jsou skvělým pomocníke při přirozené detoxikaci těla. Citron podporuje ledviny, játra, krevní oběh a posiluje i samotnou imunitu. Zajímavé také je, že i když má kyselou chuť, jde o jednu z nejvíce alkalických potravin. Citorn tak dokáže dostat lidské tělo do požadovaného alkalického stavu pH.

Zázvor

Mnozí z Vás jistě používají zázvor při léčbě nachlazení. Není divu, neboť disponuje přírodními protizánětlivými účinky. Je také silné diaforetikum, díky čemuž dokáže zvýšit pocení a přispět k detoxikaci těla. Na mnohých vědeckých studiích bylo také prokázáno, že pot obsahuje přírodní anitibiotikum dermcidin. Právě tato látka je skvělým přítelem při boji s bakteriálními, plísňovými či virovými onemocněními. Co více, zázvor nám pomáhá posílit imunitní systém.

Kajenský pepř

Možná už jste o tom slyšli, možná taky ne, ale kajenský pepř je bohatý na složku zvanou kapsaicin, který slouží k neutralizaci neuropeptidů. Díky tomu je zajištěna lepší cirkulace krve, čímž je zajištěn plynulý přísun živin do tkáně. Škodlivé látky a toxiny se tak z těla dostávají ven.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Skořice

Ta je zázračná zejména kvůli tomu, že zpomaluje vývoj tukové jaterní nemoci, neboť snižuje hladinu fruktózy a glukózy v krvi.

Jak můžete vidět, všechny tyto suroviny jsou tělu prospěšné. Pojďme si tedy připravit tento zázračný detoxikační čaj, neboť jeho účinky si jistě rychle zamilujete.

Co budete potřebovat?

  • 3/4 šálku vody
  • 1 ks zázvoru, oloupaného a nakrájeného na tenké plátky
  • 1 ČL kurkumy
  • 1/3 ČL skořice
  • 1/2 ČL kajenského pepře
  • 1 lžíci surového organického medu
  • šťávu z 1/2 citronu (případně 2 kapky citronového esenciálního oleje)

Jak na to?

  • Ohřejte si vodu.
  • Nalijte ji do šálku a do něj přidejte připravený zázvor. Nechte luhovat pár minut, ať má čaj potřebný rajc.
  • Následně přidetje citron, skořici, kajenský pepř a trochu medu.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Jak správně čaj užívat?

Doporučujeme tento zázračný čaj pít každý večer, zhruba jednu hodinu před spaním, a ráno ihned po probuzení. Zaručujeme Vám, že během chvilky na vlastní kůži poznáte, jak skvělé zdravotní účinky tento recept má.

Hodně štěstí s detoxikací!