Už jste slyšeli o zázračných účincích pečené cibule? Pomůže Vám vyléčit velkou řadu onemocnění!

Pravděpodobně víte o skvělých přínosech čerstvé zeleniny. Existuje však jeden produkt, který je užitečnější v pečené formě než v surovém stavu. Jde o cibuli! Ve své surové formě je pro tělo velmi cenný zdrojem vitamínů, ačkoliv mnoho z nás jich není schopno využít kvůli následné nepříjemné pachuti v ústech. Po pobytu v troubě se však všechny léčebné vlastnosti cibule zvyšují.

Nejpohodlnější je, že takové jídlo je nejen užitečné, ale také velmi chutné. Jak připravit cibuli v troubě a využít plně jejích příznivých účinků na zdraví? Čtěte dále!

Čtěte také: Gratinované brambory na ukrajinský způsob: Když jednou toto jídlo ochutnáte, nebudete věřit, že se v něm nenachází žádné maso!

[hana-code-insert name=’google‘ /]Jak péct cibuli v troubě?

Obrovskou výhodou zapečené cibule před syrovou je, že má velmi zajímavou pikantní chuť a nezanechává po sobě špatný zápach. Proto ji bez strachu můžete jíst. Chcete-li z tohoto neobvyklého jídla využít co nejvíce, musíte ho řádně připravit.

Pečte oloupanou cibuli při teplotě 100-150 stupňů po dobu 15-30 minut. Pro nejlepší příznivý účinky na zdraví byste měli jíst polovinu cibule střední velikosti ráno na prázdný žaludek a polovinu 2-3 hodiny před spaním. Můžete jej také použít jako oblohu k rybím, nebo masovým pokrmům.

Zdraví prospěšné vlastnosti

Pečená cibule normalizuje obsah cukru v krvi. Doporučuje se zejména diabetikům k udržení normálního fungování těla.

Máte-li problémy s koagulací krve, je třeba ji jíst často. Po infarktu nebo mrtvici doporučují lékaři denně jíst pečenou cibuli. Pomáhá cévám se vyčistit a uvolňuje aterosklerotické pláty.

Pomáhá normalizovat krevní tlak, a také účinně bojovat proti migréně.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Pečená cibule může být nejen konzumována, ale používána i jako mast. Použijete-li šťávu z cibule, pomůže Vám při léčbě vředů a ran, neboť urychlí proces hojení tkání.

Komprese z těchto cibulí mají dobrý antibakteriální účinek. Mohou být použity k léčbě hemoroidů, samozřejmě pod dohledem lékaře.

Při pravidelném používání může upečená cibule pomoci od mnoha onemocnění a mít preventivní účinek.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!