David Hampl
25 března, 2019

Kočky jsou populárními domácími mazlíčky. Má je doma celá řada lidí a nutno říci, že se jim líbí jak krása jako taková, tak se jim líbí třeba také celková hravost koček, nebo i to, jak jsou zajímavé ve chvíli, kdy chtějí chytit určitou kořist, nebo něco jiného. V tomto směru jasně ukazují, jak je zvířecí svět nevyzpytatelný a že toho dokáže nabídnout opravdu mnoho. A to je i příklad kočky z našeho videa, která má celkem zajímavý koníček.

Nejprve pozorování, potom drobné dráždění

Pokud jde o možný útok kočky na kořist, tak jasně platí, že když na danou kořist kočka má a dokáže ji ulovit, tak dlouho neváhá. To ale neplatí vždy. Pokud je kořist větší, tak dojde k tomu, že si ji kočka nejprve spíše oťukává a může ji také dráždit. A to je přesně tato situace. Proti kočce totiž stojí něco většího. A je to sova. Kočka neváhá a leze za ní na strom, stejně jako jí věnuje pozornost na zemi. Ale neútočí – spíše jenom provokuje, jelikož chce zjistit, s kým má tu čest. A v podobné situaci je také soba. Ta se nejenom brání, ale také občas vystartuje.

Do hry přichází někdo třetí. Je to myš

Na scénu ale přichází ještě třetí živočich. A tím je myš. Zdálo by se, že je to právě kočka, která dokáže každou myš ulovit zcela bez problémů. Jak ale můžete vidět, není to nic jednoduchého. Vypadá to spíše jako komická situace než lov kočky, která by měla chytit myš úplně s přehledem. Myš nakonec ulovena je, ale ne kočkou, která je na ni specialistou. Zvířetem, který se může pyšnit tímto úlovkem je totiž právě sova. Nevěříte? Tak se podívejte na video a sami se přesvědčte o tom, že tomu tak skutečně je. Uvidíte, jak je příroda nevyzpytatelná, stejně jako uvidíte i to, jak komická může být.

Sdílejte článek