Už více než 1 000 párům pomohla tato rada. I vy můžete zjistit, co je pro váš vztah nejdůležitější -
Menu

Už více než 1 000 párům pomohla tato rada. I vy můžete zjistit, co je pro váš vztah nejdůležitější

Nikdo nechce žít sám. A tak si hledá partnera nebo partnerku. I společný život může být něco, o nemusí být vždy úplně dokonalé. A to hlavně proto, že se objevuje mnoho problémů, které mohou partnerské soužití narušit. O tom, jak to bude klapat, rozhodují společné zájmy, stejně jako chemie, ale také vzájemná přitažlivost, nebo empatie a ohleduplnost. Stejně tak nelze zapomínat také na komunikaci nebo na upřímnost. To dnes říká mnoho vztahových koučů a jiných odborníků. Faktem ale je, že na dokonalý vztah má vliv ještě jedna poměrně důležitá věc. Uvádí se, že je t doslova nejdůležitější věc, která jenom může být. Kdo se daný fakt dozvěděl, tomu se vztahové soužití zlepšilo. I vy se můžete inspirovat. Zvláště, pokud vám to aktuálně příliš neklape.

John Kim přichází ze svou teorií

Není správné věřit jenom jedné straně, kterou jsou vztahoví a jiní poradci, kteří mají informace obvykle jenom načtené z knih. Správné je podívat se i na názor druhé strany. S tímto názorem přichází John Kim. I ten je expert ve svém oboru. Jeho znalosti však vycházejí ze zkušeností. I proto přichází s teorií, že ve vztahu je více než vše ostatní důležitá jenom 1 jediná věc. Jakmile dané páry zjistí, o co se jedná a začnou se podle toho chovat, partnerské soužití se výrazně zlepší. Vše bude klapat a vše bud doslova dokonalé.

O co jde? Je to respekt

Přidejte se k dalším párům a změňte svůj partnerský život k lepšímu. Stačí si pamatovat, že to nejdůležitější v každém vztahu není nic jiného, než respekt. Něco, co je zcela přirození a co je třeba budovat. A proč právě respekt? Je spojený s určitou volností, je spojený také s úctou, stejně jako s tím, že jedna osoba poslouchá druhou. A to stejné funguje i naopak. Lidé ve vztahu mají být nejenom spojeni, ale také potřebují i svůj osobní, soukromý prostor. Právě díky respektu k tomu druhému ho mají dostatek. Jsou šťastní a vztah funguje.

Co je to respekt?

Výše jsme už lehce naznačili, co je to respekt a jaká je jeho hlavní charakteristika. Nutno se podívat na toto slovo a jeho význam blíže. Je na místě využít vysvětlení zmíněného odborníka, kterým je John Kim. Co ten říká? Popisuje respekt jako něco, kdy ani jeden ze dvou lidí v páru není autorita. Nemá moc nad tím druhým. Dokáže poskytnout druhému prostor pro jeho názor. A to stejné očekává i od osoby druhé. Dokáže člověka akceptovat a zároveň dochází k tomu, že ho ani nesoudí. Nedělá si o něm negativní obrázek, jelikož ho bere takového, jaký je. A to stejné se následně ve vztahu dostává i jemu. Každý člověk je jiný a je řada věcí, které se druhé straně nemusí líbit. A právě díky respektu je lze tolerovat. A jedině tak bude vztah fungovat.

Položte si otázku

Zamyslete se nad vaším vztahem. Je v něm v tuto chvíli dostatek respektu? Funguje to, co výše řekl a popsal John Kim? Pokud ne, je na místě na všem adekvátně zapracovat a respekt do vztahu přidat. Stejně tak si můžete položit i otázku, která souvisí s vašimi předchozími vztahy. A to hlavně s ohledem na to, zda v nich byl dostatek respektu, nebo nikoliv. Dost možná najdete odpověď na to, proč vztah neklapal a proč jste se nakonec rozešli.

Kudy vede cesta ke změně?

Již víte, co je důležité. Je to respekt. Ten je radou, která pomůže zachránit váš vztah a zajistí, že soužití bude dokonalé. A jaká je cesta ke změně? Nejprve začněte u sebe. Respektujte svého partnera nebo partnerku. Jeho zájmy, věci co dělá, nebo jeho chování. A to stejné chtějte po něm. Pokud jde o budování respektu, nedělejte přílišné ústupky. Soustřeďte se na to, že chcete dávat i brát. Jedině tak dojde k rovnováze, k vybudování vzájemného respektu a k tomu, že váš vztah bude takový, jaký má být.

Líbil se vám článek?

Tisk

Bojíte se nevěry? Sledujte těchto 5 klíčových signálů, které mohou značit, že partner nemá jenom vás

ZE ŽIVOTA
Nevěra je podle posledních statistik něco, čeho se dopouští stále více lidí. Jak mužů, tak i žen. Pravdou ale je…

Co děti potřebují? Není t vzdělání, ale láska. Tyto rady změní i vaše chování ke svým vlastním potomkům

ZE ŽIVOTA
Všude možně se můžete dozvědět celou řadu rad, informací a tipů, které jsou zaměřeny na to, co je pro vašeho…

Plaval po dobu 55 hodin. Zdolal vzdálenost 163 km. Jak vypadalo jeho tělo, když konečně vylezl na břeh?

ZE ŽIVOTA
Plavání je sportem, který je velmi doporučovaný a také prospěšný. Lze se díky němu dostat do formy, je možné díky…

Věděli jste, že je líbání vskutku důležité při výběru Vašeho osudového partnera? Potvrzují to mnohé vědecké studie!

ZAJÍMAVOSTI
Jak je všeobecně známo, rty a jazyk patří k těm nejvíce erotogenním zónám, které můžete na lidském těle nalézt. Je…

Nebojte se stáří… Tato dáma je důkazem, že stáří může být pro Vás darem volnosti!

ZAJÍMAVOSTI
Přemýšlíte někdy nad tím, jaké to bude, až budete staří? Děsí Vás to? Nemusí! Přečtěte si tento rozhovor s jednou…

10 veselých obrázků, které dokazují, že děti umí usnout kdekoli

ZE ŽIVOTA
Děti mohou spát kdekoli. A když říkáme kdekoli, myslíme tím opravdu všude. V naší galerii najdete fotografie, kterým se zasmějete bez…

23 zvířat, která si perfektně osvojila umění selfie! Máme se co učit!

ZAJÍMAVOSTI
Svět je blázen v sobě. Jsou všude a lidé jsou připraveni dělat cokoli, aby dokonalou výstřel. Ale naši čtyřnohí přátelé…

Jak zrychlit metabolismus i po 35-ce? Díky těmto radám se vám to podaří

KRÁSA A MÓDA
Po 35- když je náš metabolismus pomalejší, je to skutečnost, které se nevyhneme. Je to prokázáno i lékaři. Neznamená to…

5 nejkomplikovanějších znamení zvěrokruhu. Vždy je to s nimi těžké! Jste mezi nimi i Vy?

ZAJÍMAVOSTI
Každé znamení zvěrokruhu má své typické povahové rysy a vlastnosti. Mezi všemi 12 znameními se ale najde pět nejproblematičtějších představitelů, s…

Jak ochránit boty před solí? Jednoduché rady pro semiš, kůži, ale i jiné povrchy

TIPY A TRIKY
Dnes ráno jsem se probudila do zasněženého rána. Zima si na našich botách vybírá vysokou daň, což je způsobeno tím,…