David Hampl
23 listopadu, 2019

I přesto, že má spousta lidí ráda krásné pokojové rostliny, dost často zapomíná na důkladnou péči o ně. Je to škoda, protože pokojové rostlinky bez naší pomoci mnohdy velmi dlouho nevydrží a uhynou. Jsou ovšem lidé, kteří se rostlinky usilovně starají, a i navzdory tomu se rostlinám nedaří udržet se zdravé a krásné. Poradíme vám jednoduchý trik, díky kterému budou vaše rostlinky opět zářit zdravím.

Ušetřete za drahé přípravky

Pokud nechcete, aby vaše oblíbená rostlinka uschla, je potřeba se o ni dobře starat. Mnohé přípravky sice pomáhají, ale většinou jsou velmi drahé. Je proto lepší vyzkoušet následující metodu, díky které dosáhnete krásných a zdravých květů. Tento malý a jednoduchý trik je velmi užitečným pomocníkem proti známému přelití rostlinky vodou.

Dejte si sedmičku vína

Nemusíte nic pracně shánět, ani nic složitého vyrábět. Stačí, když si sednete večer k televizi a s partnerem či partnerkou si otevřete sedmičku vína, kterou samozřejmě vypijete. Na druhý den vezmete prázdnou láhev a namísto toho, abyste ji vyhodili do odpadkového koše, ji využijete mnohem praktičtěji.

Zašpuntovat a zasunout

Zde je postup, který vám řekne, co byste měli s lahví od vína udělat. Láhev obraťte a pořádně ji vypláchněte, aby v ní nezůstala ani kapka alkoholu a pachy po něm. Odstraňte z láhve štítek a vytáhněte korek, ten ovšem nevyhazujte, ale propíchejte ho. Láhev naplňte vodou a korkem ji zašpuntujte. Ujistěte se, že při obrácení láhve vytéká přes korek voda ven.

Zasuňte láhev hrdlem do substrátu v květináči u konkrétní rostlinky. Rostlinka si tak bude sama brát tolik vody, kolik potřebuje. Jakmile voda v láhvi dojde, snadno to poznáte. V tom případě postup opakujte. Pokud chcete, můžete si láhev ozdobit. Jistě to bude vypadat velmi hezky a vaše rostlinky se budou opět pyšnit krásnými listy a květy.

Sdílejte článek