Už víme k čemu slouží Babišovi kohout Silver. Probírá s ním politickou situaci!

Andrej Babiš, předseda ANO, nedávno vyvolal neobvyklou situaci, když se rozhodl konzultovat problematiku ukrajinského obilí s kohoutem. Tato zvláštní událost vyvolala v médiích i mezi politiky smích, přičemž europoslankyně si neodpustila i veřejný komentář. Babiš tvrdí, že ukrajinské obilí je kontaminované a může zničit české zemědělství. Ve svém videu na sociálních sítích dokonce naznačuje, že levná ukrajinská zrna jsou hrozbou pro celé evropské zemědělství.

Andrej Babiš a jeho zvířecí maskot

Andrej Babiš se nedávno rozhodl představit veřejnosti svého zvířecího maskota na sociálních sítích. Na fotce s kohoutem Silverem, kterou sdílel na svém instagramovém profilu, Babiš napsal: „Tohle je Silver, domácí mazlíček našeho europoslance Hlaváčka. Ještě o něm uslyšíte.“ Tímto příspěvkem vzbudil zvědavost a očekávání veřejnosti.

V nedávném videu na Instagramu Andrej Babiš vyjádřil svou nechuť k ukrajinskému obilí. Tvrdí, že je kontaminované a může způsobit vážné problémy českému zemědělství. Ve videu Babiš hovoří za mlčícího kura, kterému údajně nechutná ukrajinské obilí. Tato situace vyvolala mezi politiky a veřejností smích i rozhořčení.

Čtěte také: Lékaři muži vyjmuli kovový pohár ze žaludku. Kde se tam vzal?

View this post on Instagram

A post shared by Andrej Babiš (@andrejbabis)

Reakce europoslankyně

Europoslankyně za ODS, Veronika Vrecionová, se Babišovi vysmála a na svém profilu na sociálních sítích napsala: „Andrej Babiš, který si dřív nechával radit od kartářek, se tentokrát opět překonal a problematiku ukrajinského obilí konzultuje s kohoutem. Ano, čtete správně.“ Tímto komentářem vystihla nadsázkou absurditu této situace.

Babišova obava o české zemědělství

Andrej Babiš ve svém videu dále tvrdí, že ukrajinské obilí může zničit nejen české, ale i celé evropské zemědělství. Argumentuje tím, že půdu na Ukrajině vlastní nadnárodní společnosti a oligarchové, a tudíž zůstane i samotným Ukrajincům „úplný prd“. Tato obava vyvolala rozporuplné reakce a diskuse mezi odborníky.

Názor veřejnosti

Babišova konzultace s kohoutem ohledně ukrajinského obilí vyvolala také reakce veřejnosti. Někteří se nad tímto krokem pouze pobavili a vidí v tom absurditu, jiní zase nevěřili, že je toto možné. Diskuse na sociálních sítích se rozhořela a lidé se vyjadřují k tomuto tématu různými způsoby.

Kromě reakcí veřejnosti se Andrej Babiš setkal také s politickou kritikou. Představitelé opozičních stran ho kritizují za absurditu a neadekvátnost jeho konání.

Babišova konzultace s kohoutem přinesla do veřejného prostoru také diskuzi o ukrajinském obilí obecně. Odborníci se vyjadřují k tomu, zda je skutečně kontaminované a zda může ohrozit zemědělství.