Úžasný trik pro letní a podzimní dny, který vás zbaví komárů

Komáři jsou velmi otravná stvoření, která nechce mít ve své přítomnosti nikdo z nás. Naštěstí existují šikovné triky, díky kterým se jich můžete zbavit doma i na cestách. Můžete samozřejmě nakoupit repelenty, ale ty jsou drahé a plné chemie. Místo toho můžete velmi jednoduše použít surovinu, kterou máte doma. Bude to mnohem levnější a zcela ekologické.

Jak používat kávovou sedlinu v domácnosti?

Dáváte si každé ráno černou kávu? Jestli ano, máte doma zaručeně klasickou kávu. Kávová sedlina je v domácnosti mocným pomocníkem při úklidu. Dobrou zprávou je, že máte i mnoho dalších možností, jak využít tento kuchyňský odpad. Využít ho můžete také proti komárům. Je to velmi netradiční použití kávové sedliny, ale funguje velmi dobře.

Kromě toho můžete kávovou sedlinu doma využít také jako efektivní hnojivo pro pokojové i zahradní rostliny. Velmi dobře pohlcuje pachy v lednici i v odpadkovém koši. Odstraníte s ním tuk z pánve nebo odstranit slimáky ze své zahrady. Jestli vám na zahradu chodí cizí kočky, můžete je odradit také tím, že po záhonech rozmístíte kávovou sedlinu.

Čtěte také: Vyzkoušejte účinnou japonskou dietu! Potěší všechny milovníky banánů

Trik pro milovníky kávy

Místo klasického repelentu z obchodu si vezměte pouze kávovou sedlinu a alobal. Kávovou sedlinu z ranní kávy vložte do kusu alobalu a zapalte kávu zapalovačem nebo sirkami. Nejen, že si užijete nádherné aroma kávy, ale také se zbavíte nevítaných komárů. Tuto metodu můžete používat doma i venku. Uvidíte, že si pohodovou chvilku na zahradě užijete mnohem více.

Použití alobalu je důležité hlavně v přírodě nebo na zahradě. Díky němu totiž horká, kouřící sedlina nezapálí nic jiného v okolí. Ochráníte tím nejen sebe a svůj domov, ale také přírodu v lese nebo kempu. Navíc kávu i alobal máte jistě neustále po ruce, takže si budete moci tento přírodní repelent vyrobit všude, kde ho budete potřebovat.

Zdroj: newsitamea.gr