Užitečné triky, díky kterým nemusíte zapínat topení

Zima se nezadržitelně blíží a již teď máte jistě doma trochu chladno. Topná sezóna proto rozhodně začíná a nemůžeme dělat nic jiného, než vytápět svůj dům a pokusit se zavést řešení, která ho udrží teplejší a vytápění tak bude hospodárnější. Podívejme se na pár nápadů, které vám udrží doma teplo. Všechny jsou rychlé, jednoduché a ušetříte s nimi energii. Mezi skvělé triky patří:

· dejte všude koberce,

· pořiďte si termostat a přizpůsobte ho svému každodennímu režimu,

Čtěte také: Nejlepší způsob, jak doma skladovat česnek!

· vařte domácí jídla a nechte vychládat troubu s otevřenými dvířky.

Soustřeďte se na efektivní vytápění

Rozhodli jste se už zapnout radiátory v bytě? Skvělé, jen se ujistěte, že skutečně vytápíte místnost a ne zeď za ním. Vezměte kus hliníkové fólie a umístěte ho za radiátory. Díky tomu bude teplo vyzařovat do místnosti místo toho, aby šel teplý vzduch do stěny. Vzduch se bude ohřívat rychleji a místnost si lépe udrží více tepla. Ujistěte se také, že máte potrubí správně izolované. Voda, která v ní teče, se bude mnohem efektivněji ohřívat.

Kontrola radiátorů a žádný průvan

Jakmile začnete topit, měli byte zkontrolovat všechny radiátory, abyste zbytečně neprotopili velké peníze a přitom neměli doma zimu. Uchopte radiátory a zkontrolujte, zda jsou stejně teplé nahoře i dole. Pokud nejsou rovnoměrně ohřívány, v systému je pravděpodobně zachycen vzduch, který musíte odvzdušnit kohoutem, aby bylo vytápění účinnější.

Máte-li pocit, že vzduch uniká mezerami v oknech a dveřích, utraťte nějaké peníze za izolační gumu nebo fólii a teplo už nebude moci uniknout. Při aplikaci buďte pečliví a velmi opatrní. Když vám bude teplo utíkat a naopak chlad vnikat dovnitř, utratíte za příjemnou teplotu doma mnohem více, než je nezbytně nutné. A to rozhodně nechcete.

Textilie jsou skvělou metodou

Určitě vás nepřekvapí, že většina tepla z domů i bytů uniká okny. Ještě předtím, než slunce úplně zapadne, zatáhněte závěsy nebo žaluzie, abyste uvnitř udrželi více tepla. Existují dokonce i tepelně izolační závěsy, které se prodávají pro komerční i soukromé použití. A jejich nákup není ani tak drahý, takže si je může dovolit úplně každý.

Teplo může unikat také podlahou, a to zejména v případě, že máte podsklepený dům. Pokud je již nemáte doma, pokryjte podlahu silnými koberci. Nemáte-li je doma během celého roku, v zimě koberce rozhodně dejte alespoň na několik míst v domě. Pomáhají udržovat pokoje mnohem teplejší.