V domě nastal požár a přivolaní hasiči neváhali a rozběhli se dovnitř, aby zjistili že zde nikdo nezůstal. Vše vypadalo v pořádku až najednou našli něco strašného. Mrtvou ženu, se kterou mělo být i dítě. Ale nebylo!

Oheň je dobrý sluha, ale zlí pán. Když se někde objeví plameny, je třeba zavolat hasiče, jelikož ti jediní je dokážou zvládnout. Někdy velmi těžko, pokud jde o požár starého dřevěného domu, jako tomu bylo v tomto případě. Dům z ničeho nic začal hořet a oheň se velmi rychle šířil. Toho si všimli sousedé a ihned zavolali hasiče. Sami se snažili požár uhasit, ale bylo to marné. Hasiči po pár minutách dorazili na místo a začali s intenzivním hašením.

V domě měla zůstat matka s dcerou

Jakmile se hasiči tuto informaci dozvěděli, tak neváhali a rozhodli se vběhnout do ještě hořícího domu a začít pátrat ve snaze obě dvě zachránit. Krok za krokem procházeli všechny místnosti, a každá z nich byla prázdná. Už to vypadalo, že se zprávy nepotvrdí a že dům byl prázdný. Zbývala poslední místnost a tam bohužel hasiči objevili tělo bezvládné ženy. Ano, byla to maminka, která zde měla být s dítětem. To však nikde v místnosti nebylo. A nebylo ani v jiné části domu. Hasiči začali propadat panice.

Matka se zachovala velmi hrdinsky

Po pár minutách došlo k objevu. Její dítě se našlo pár metrů od domu. Bylo v dětské sedačce a zabalené v peřinách, které byly obmotány lepicí páskou. V tu chvíli bylo jasné, co se stalo. Když dům začal hořet, matka věděla, že se ven již nedokážou dostat. A tak věděla, že je čeká smrt. Rozhodla se ale, že zachrání alespoň své děťátko. V posledních minutách které jí zbývaly ho pevně usadila do sedačky a vytvořila z peřin ochrannou vrstvu, která ho měla chránit. Potom ho vyhodila z okna, co nejdále od domu.

Čtěte také: Proč kupovat sterilovanou v konzervě, když nejlépe chutná čerstvá? Vařit ji nedoporučujeme. Jsou mnohem lepší úpravy. Doslova vás nadchne, jak bude chutnat úžasná pečená kukuřice – přímo z vaší trouby!

Právě to, co matka udělala, bylo hrdinským činem. Nejenom, že se jí podařilo své dítě dostat z domu který pohlcovaly plameny, ale také se jí podařilo zajistit, aby se mu nic nestalo. Bohužel ona již tolik štěstí neměla. Nadýchala se kouře a poté upadla do bezvědomí. Vzhledem k rozšiřujícím-se plamenům to pro ní bylo bohužel osudné.

Dítě bylo v pořádku

A jak to dopadlo s malým miminkem? Matka udělala to nejlepší, co jenom mohla. Díky tomu se děťátku při pádu na zem nic nestalo. Poté bylo převezeno do nemocnice na vyšetření a i zde lékař konstatoval, že je v pořádku. Tedy až na celkovou psychickou újmu, která bude v budoucnu spojena i s tím, že dítě nikdy nebude mít svou maminku.

Tento čin vzbudil velkou solidaritu lidí

Hrdinský čin této matky nezůstal bez povšimnutí. Nejprve se začaly informace šířit ve vesnici a poté se vše dostalo na sociální sítě. Právě díky tomu se mezi lidmi objevila velká solidarita. Ta byla spojena s tím, že se lidé začali skládat na jejího partnera a na malou dcerku. Díky tomu si mohla zbývající rodina opět sehnat nový dům a jeho vybavení.