David Hampl
27 června, 2019

Oheň je dobrý sluha, ale zlí pán. Když se někde objeví plameny, je třeba zavolat hasiče, jelikož ti jediní je dokážou zvládnout. Někdy velmi těžko, pokud jde o požár starého dřevěného domu, jako tomu bylo v tomto případě. Dům z ničeho nic začal hořet a oheň se velmi rychle šířil. Toho si všimli sousedé a ihned zavolali hasiče. Sami se snažili požár uhasit, ale bylo to marné. Hasiči po pár minutách dorazili na místo a začali s intenzivním hašením.

V domě měla zůstat matka s dcerou

Jakmile se hasiči tuto informaci dozvěděli, tak neváhali a rozhodli se vběhnout do ještě hořícího domu a začít pátrat ve snaze obě dvě zachránit. Krok za krokem procházeli všechny místnosti, a každá z nich byla prázdná. Už to vypadalo, že se zprávy nepotvrdí a že dům byl prázdný. Zbývala poslední místnost a tam bohužel hasiči objevili tělo bezvládné ženy. Ano, byla to maminka, která zde měla být s dítětem. To však nikde v místnosti nebylo. A nebylo ani v jiné části domu. Hasiči začali propadat panice.

Matka se zachovala velmi hrdinsky

Po pár minutách došlo k objevu. Její dítě se našlo pár metrů od domu. Bylo v dětské sedačce a zabalené v peřinách, které byly obmotány lepicí páskou. V tu chvíli bylo jasné, co se stalo. Když dům začal hořet, matka věděla, že se ven již nedokážou dostat. A tak věděla, že je čeká smrt. Rozhodla se ale, že zachrání alespoň své děťátko. V posledních minutách které jí zbývaly ho pevně usadila do sedačky a vytvořila z peřin ochrannou vrstvu, která ho měla chránit. Potom ho vyhodila z okna, co nejdále od domu.

Právě to, co matka udělala, bylo hrdinským činem. Nejenom, že se jí podařilo své dítě dostat z domu který pohlcovaly plameny, ale také se jí podařilo zajistit, aby se mu nic nestalo. Bohužel ona již tolik štěstí neměla. Nadýchala se kouře a poté upadla do bezvědomí. Vzhledem k rozšiřujícím-se plamenům to pro ní bylo bohužel osudné.

Dítě bylo v pořádku

A jak to dopadlo s malým miminkem? Matka udělala to nejlepší, co jenom mohla. Díky tomu se děťátku při pádu na zem nic nestalo. Poté bylo převezeno do nemocnice na vyšetření a i zde lékař konstatoval, že je v pořádku. Tedy až na celkovou psychickou újmu, která bude v budoucnu spojena i s tím, že dítě nikdy nebude mít svou maminku.

Tento čin vzbudil velkou solidaritu lidí

Hrdinský čin této matky nezůstal bez povšimnutí. Nejprve se začaly informace šířit ve vesnici a poté se vše dostalo na sociální sítě. Právě díky tomu se mezi lidmi objevila velká solidarita. Ta byla spojena s tím, že se lidé začali skládat na jejího partnera a na malou dcerku. Díky tomu si mohla zbývající rodina opět sehnat nový dům a jeho vybavení.

Sdílejte článek