V tomto konkrétním bodě lidského těla mohou mít původ stovky nemocí. Najděte ho a pravidelně ho masírujte. Co se díky tomu může stát? -
Menu

V tomto konkrétním bodě lidského těla mohou mít původ stovky nemocí. Najděte ho a pravidelně ho masírujte. Co se díky tomu může stát?

Lidské tělo je komplikované jak s ohledem na svou stavbu nebo s ohledem na vnitřní orgány, tak je komplikované také s ohledem na to, že jeho součástí jsou i specifické body. Těch je celkem 365 bodů ve 12 meridianech. Jedná se o body, které jsou rozptýlené po celém našem těle. Je prokázáno, že pokud se na dané body bude aktivně působit, tak dojde k tomu, že lze eliminovat řadu zdravotních problémů. Nutno dodat, že z tohoto jednoho bodu vyčnívá jeden konkrétní. Ten je považován za nejdůležitější, jelikož se mluví o tom, že právě on může souviset s celou stovkou nemocí.

Japonská legenda o něm mluví jako o Bodu dlouhověkosti

Je to právě Japonsko, kde jsou různé body na lidském těle to hlavní, na co je třeba působit, pokud je cílem vyléčit určitou nemoc. V souvislosti s tím musíme říci, že je to právě tato země, odkud pochozí legenda o Bodu dlouhověkosti. Jedná se o legendu, která se skutečně týká jednoho konkrétního bodu lidského těla. Takového, na který když se působí, dokáže zajistit že konkrétní osoba bude žít velmi dlouho.

Tato legenda se přenášela z generace na generaci. A to nejenom v souvislosti s tím, kdo se díky ní dožil dlouhého věku, ale také v souvislosti s tím, že tato legenda přesně popisuje i to, kde se daný bod nachází a jak ho stimulovat. Říká, že ze všech 365 bodů je třeba najít ten pravý a ten každý den stimulovat pomocí masáže. To je ona cesta k dlouhověkosti, která funguje.

Akupresura jako forma současné medicíny

Že něco takového může mít reálné základy jasně potvrzuje i fakt, že dnes není nic neobvyklého léčba pomocí akupresury. Tedy léčba založená právě na stimulaci určitých konkrétních bodů na lidském těle. A ta jasně potvrzuje, že mohou být body, kde lze působit na desítky nemocí. A díky tomu může být bod, díky kterému lze působit na stovky takových problémů.

Onen bod nese název Zu San Li. A de se nachází?

Podle legendy je třeba hledat bod, který nese označení Zu San Li. Pokud ho chcete najít, není to nic těžkého. Místo, na které se budete muset soustředit, je kolenní kloub. Daný bod byste měli najít zhruba pod ním. Proto si sedněte do pohodlné pozice a položte si pravou ruku na pravé a levou na levé koleno. Postupně prsty kružte po kloubu, až se vám povede nahmatat jeho konec.

Jak toto místo stimulovat?

Postup stimulace dokáže s trochou cviku zvládnout opravdu každý. Základem je sedět na podlaze s nataženýma nohama. Celý spodek nohou i paty by se měly dotýkat podlahy. Jakmile máte tuto polohu, již můžete opět začít s nalezením onoho unikátního bodu Zu San Li. V tu chvíli, kdy ho najdete, na něho mírně zatlačte a lehkými krouživými pohyby ho stimulujte.

Co dokáže pravidelná stimulace tohoto bodu?

Uvádí se, že právě toto místo, tedy právě tento jediný bod je zodpovědný za stimulaci celé řady míst v lidském těle. Jedná se hlavně o orgány v lidském těle, které jsou umístěny v jeho dolní části. To znamená orgány, jako jsou ledviny a nadledviny, také je to zažívací trakt, ale i játra, nebo orgány odpovídající za reprodukci.

My se na celkový účinek podíváme ještě blíže, a vyjmenujeme konkrétní situace, kterým dokážete stimulací tohoto bodu předcházet. Pokud máme být konkrétní, tak budete pozitivně působit na ochranu vašeho srdce a problémů s ním. Dále budete stimulovat trávení, které bude fungovat tak jak má. Také podpoříte případnou léčbu problémů, které s trávením souvisí.

Opomíjet nelze ani krevní cukr, který tak bude jednoduše a hlavně efektivně regulován. Z obecného hlediska nelze zapomínat na klady, jako je potlačování různých zánětů, nebo také zlepšení imunity lidského těla. Tedy celkové zlepšení obranyschopnosti a zvýšení jeho odolnosti vůči různým nemocem.

Inovujte druh masáže

Na závěr uveďme ještě to, že Bod dlouhověkosti nemusíte masírovat jenom svými prsty. Můžete zkusit třeba látkový sáček s rýží, nebo s různými obilovinami. Bát se nemusíte ani přidání bylinek, nebo také esenciálních olejů. Důležité je hlavně to, aby pro vás byla daná masáž primárně příjemná. Jedině tak bude mít výsledek ten pravý, pozitivní efekt.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Káva zabíjí a ničí vaše zdraví – také znáte hlavní…

Nepijte kávu, jelikož vám může způsobit mnoho zdravotních problémů a dokonce vás může třeba i zabít. Slyšeli jste tyto informace?…
Dechová cvičení
CVIČENÍ

Dechová cvičení vyplaví stres z těla a zlepší vaše zdraví

Dechová cvičení zlepšují fungování organismu v každém věku. Pomáhají držet tělu, protáhnou svalstvo, usnadní vám správné držení těla. Ať se…
ZDRAVÍ

Neuvěříte, jak můžete ochránit své cévy. Stačí vám správné suroviny…

S věkem, mnoho lidí začne zažívat nepříjemný pocit, když jejich prsty začnou brnět a bolet. Tyto příznaky často indikují vývoj…
ZDRAVÍ

Dejte sbohem problémům s ledvinami. Myslete na prevenci i efektivní…

Mnoho lidí své ledviny podceňuje. Přitom se jedná o jeden velmi důležitý orgán, přes který procházejí doslova všechny tekutiny, které…
ZDRAVÍ

Alexandr Drozhennikov představuje svou metodu na zlepšení vašeho zraku. Jeho…

Klasická gymnastika je cvičební metodou, která je unikátní tím, že dokáže prospět a rozhýbat celé tělo. Právě z tohoto popisu vycházel…
ZDRAVÍ

Také patříte mezi 97 % lidí, kteří vaří rýži špatně?…

Rýže je celosvětově nejznámější plodina, která je využívána po celém světě jako příloha. Existuje obrovské množství různých druhů rýže, přičemž…