David Hampl
23 října, 2019

Kdo se někdy pustil do pěstování orchidejí, ten samozřejmě může potvrdit, že nešlo o nic jednoduchého. Jde o rostlinu, která je krásná, ale zároveň může být celkem náročná. Kdo neví jak na to, tomu rostlina nejenom že nebude kvést, ale může mu také uvadat. Jak se tomuto dá zabránit? Celkem jednoduše, když znáte tento zajímavý trik zkušených zahrádkářů.

Klasické metody nezabírají

Mnoho metod si můžete najít na internetu, ale je třeba říci, že nezabírají. Většina jich je stále stejných. Mluví se o půdě, mluví se o hnojivu, stejně jako o teplotě, vlhkosti a také dostatku světla. I pokud toto všechno dodržíte, může k vadnutí orchidejí docházet. Jde zkrátka o rostliny, které jsou specifické. Mnoho lidí už z důvodu neúspěchu jejich pěstování vzdalo. Ale to byla chyba. Jak velmi brzy zjistíte, může se jim dařit celkem jednoduše. Stačí se naučit tento unikátní trik.

Kouzlo hledejte ve správném květináči

Co je tím unikátem, tou radou a tím kouzlem že je možné, že se orchideji bude znovu dobře dařit. Základem není nic jiného než jenom správná květináč. Cestou k úspěchu je přesazení. Nejprve je třeba orchidej vyjmout ze zeminy a dále ji propláchnout vlažnější vodou, aby se kořeny očistily. Potom je třeba dát do nového květináče kvalitní hlínu a sem ji zasadit.

A v čem je daný květináč výjimečný? Musí být transparentní. Je jedno, zda půjde o plastový, nebo skleněný. Je důležité to, aby byl průhledný. Díky tomu se dostane dostatek světla ke kořenovému systému a také bude možné lépe kontrolovat to, zda jeho velikost dostačuje, stejně jako to, zda má orchidej dostatek vláhy. Takto jednoduché to je.

Všechny orchideje do tohoto květináče

Pokud vám současná květina uvadá, co nejdříve ji přesaďte a umístěte ji do skleněného nebo plastového květináče. Stejný postup je na místě i ve chvíli, kdy jste si koupili novou orchidej a chcete, aby byla dokonalá.

Sdílejte článek