Je Vám 40+? Zde je 8 účinných metod, jak zhubnout i v tomto věku. Nic není beznadějné! -
Menu

Je Vám 40+? Zde je 8 účinných metod, jak zhubnout i v tomto věku. Nic není beznadějné!

Podle WebMD se Váš metabolismus po každém uplynulém desetiletí Vašeho života zpomalí asi o 5 % poté, co dosáhte věku 40 let. To znamená, že ženy musí v průměru denně snížit příjem kalorií až o 100 kalorií, aby zůstaly ve stejné kondici. Nicméně existují i další a snadnější způsoby, jak spálit tyto přebytečné kalorie, jako například ztlumení topení.

Shromáždili jsme pro Vás 8 efektivních metod, jak zůstat v kondici a efektivně zhubnout, když máte 40 let a více!

1. Sestavte si správný cvičební harmonogram.

Při zpomalování metabolismu je důležité nejen dodržovat každodenní 30minutové kardio, ale také 4 až 5 dalších tréninku týdně. Cviky jako dřepy, unožování, zanožování, sedy lehy, kliky, apod. jsou skvělé pro udržení zdravé svalové hmoty a spálení ještě více kalorií.

Chůze, nejméně 10 000 kroků denně, je také skvělý způsob, jak podpořit Váš metabolismus, udržet se ve fit formě a zvednout si náladu.

2. Nastavte si realistické cíle

Bez ohledu na to, jak může vypadat lákavě zhubnout polovinu Vaší hmotnosti za pouhý týden „s kouzelnou dietou/pilulkou/hubnutím“, pravděpodobně si za nějaký čas uvědomíte, že je to nerealistický cíl. Navíc, i kdyby se Vám něco takového povedlo, bylo by to mnohem více škodlivé pro Vaše tělo než zdravé.

To je důvod, proč byste se měli snažit ztratit 0,5-1 kg týdně, abyste se ušetřili od fyzického a emocionálního stresu spojeného s příliš rychlou ztrátou hmotnosti. Jedná se o zdravý a dosažitelný cíl, který Vám také pomůže vybudovat návyky zdravého životního stylu (jako správné stravování a cvičení) a udržet si vysněnou postavu v dlouhodobém horizontu. Kromě toho to Vašemu tělu neuškodí!

3. Dodávejte tělu potřebné vitamíny.

Naše tělo má různé potřeby v různých obdobích našeho života. U žen nad 40 let je nezbytné, aby do stravy zahrnuly vápník, vitamín B12, draslík, hořčík, vitamín D, omega-3 a probiotika.

A to by neměla být ani špatná, nebo nepříjemná věc, protože například draslík se nachází v avokádu, sušených meruňkách a samozřejmě v banánech – a to vše zní celkem dobře,že?! Vápník můžete získat z mandlí a jogurtu, potřebnou dávku vitamínu D pak z procházky venku na slunci! To nezní tak špatně,že? Jen nezapomínejte na ochranný krém proti slunci!

4. Držte se plánu.

Pravidelné, ale časté jídlo by se mělo stát prioritou. Přeskakování jídel rozhazuje Váš metabolismus: Vaše tělo dostává signál, aby začalo uchovávat kalorie místo toho, aby je spalovalo, což vede k opačným účinkům, než v jaké doufáte.

A nezapomeňte, že kvalitní snídaně je základem každého dne, protože Vaše tělo bude pak fungovat po celý den, zatímco noční občerstvení je špatné jak pro Váš žaludek, tak pro Vaši váhu.

5. Nezapomeňte si odpočinout

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
ZDROJbrightside.me
Tisk
RECEPTY

Když ochutnal tlačenku z obchodu, přišla mu natolik odporná, že…

Domácí tlačenka je lahůdka, po které se sbíhají sliny každému milovníkovi masa, uzenin a jiných podobných výrobků. Samozřejmě, že se…
Nezařazené

Začal pít tento netradiční nápoj a začali se s ním…

Stále se po Vánocích nemůžete zbavit nadbytečných kilogramů a pomalu začínáte upadat v deprese, že to do léta nestihnete? Také jste…
Nezařazené

Je koronavirus jenom začátek? Experti našli v tajícím ledovci více…

Nejstarší ledovec světa. To je Guliya ležící na tibetské náhorní plošině. Kvůli globálnímu oteplování tento prastarý kolos začíná roztávat, což…
Nezařazené

Důvod, proč někteří lidé nemohou najít svou lásku. Zkontrolujte, zda…

Rozvodovost stoupá a seznamky vzkvétají. Je to nepoměr, který vyvolává otázku: je s námi něco špatně? Většina lidí touží po…
Nezařazené

Slintáte v noci? Hrozí vám vážné nebezpečí. Dejte si pozor!…

Loužička na polštáři nebo půl obličeje pokrytého slizem. Mnoha lidem se stává, že během spánku jejich ústa vylučují velké množství…
Nezařazené

Zapíchla růži do brambory a několik dní čekala. Co se…

Královna květin. Rudá růže je nejoblíbenějším dárkem mužů ženám na světě. Tahle kráska ale za nedlouho ve váze odkvete a…