David Hampl
22 prosince, 2019

Také už nevíte, co všechno máte na Vánoce připravovat? Nebaví vás péct stále to samé cukroví a rádi byste zkusili něco nového? Pokud chcete opravdu potěšit svou rodinu a přátele něčím originálním a zároveň skvěle chutným, doporučujeme vám vyzkoušet náš dnešní recept na báječného šneka s vanilkou.

Budete potřebovat

Všichni jistě víte, že příprava vždy zabere nějaký čas. Zde se ovšem nemusíte obávat toho, že byste v kuchyni strávili celý den. Pokud si budete chtít tento lahodný moučník připravit, bude potřeba, abyste měli k dispozici následující ingredience: 500 g mouky, 1 špetka soli, 10 g vanilkového cukru, 3 lžíce cukru, 100 g roztaveného másla, 250 ml mléka, 25 g čerstvých kvasnic a 2 celá vejce. Na náplň bude potřeba: 98 g vanilkového pudinkového prášku, 600 ml mléka a 4 lžíce cukru.

Úžasně chutný šnek

Budete-li mít vše nachystáno, pusťte se do práce. Za chvíli se budete moci těšit ze šneka, kterého svět neviděl. Postup je opravdu jednoduchý, a když si na pomoc přizvete pomocníky, máte za chvíli po práci. bude vám trvat jen chvíli.

První těsto, potom krém

Nalijte do hrnce 100 ml mléka, cukr a kvasnice. Poté těsto hněte s dalšími ingrediencemi. Nechte těsto kynout po dobu 1 hodiny na teplém místě. Mezitím si připravte náplň z mléka a pudinkového prášku bez hrudek. Přidejte cukr a mléko uvařte, čímž vytvoříte pudink. Až budete hotovi, nalijte ho do zavlažovaného podnosu, aby se rychle ochladil. Po ochlazení použijte vidličku k dobrému rozdrcení hotového pudinku. Těsto roztáhněte na asi 60 x 40 cm tak, aby bylo půl palce silné. Poté na něj naneste krém. Nakonec těsto srolujte do tvaru šneka. Umístěte do plechu potaženého papírem na pečení a pečte v troubě při 180 °C po dobu cca 30-35 minut. Posypte moučkovým cukrem nebo čokoládou. Dobrou chuť. Podaří-li se vám, určitě se o recept podělte s přáteli.

Sdílejte článek