Vánoce se blíží a Vy se pomalu chystáte na výzdobu? Pak se Vám určitě bude hodit tato menší vánoční inspirace!

Jak už tomu každý rok bývá, všichni netrpělivě čekáme a důkladně se připravujeme na hlavní zimní událost, která se kvapem blíží. Vánoce jsou obdobím, kdy se snažíme domácnost vyzdbobit k nepoznání, že?

V očekávání nadcházející oslavy jsme si tak pro Vás sestavili užitečný výběr triků, které Vám usnadní přípravu na letošní vánoční sezónu!

Světýlka různých velikostí

Čtěte také: Natřela si kukuřičným škrobem okno v pokoji a výsledek její práce budete chtít hned i vy.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Pokud na vánoční stromek umístíte dvě sady svítidel, která mají světýlka různých velikostí, bude to vypadat daleko „přitažlivěji“.

Reflexní dekorace

Přidáte-li na vánoční stromek několik reflexních prvků, vytvoříte dojem mnohem jasnějšího stromu s mnohem více pohádkovým efektem. A jaký krásný pohled to bude!

Jak bez námahy zabalit dárky 

Pokud Vám dochází čas na balení dárků, zkuste použít tento trik. Jednoduše zabalte předmět do obyčejného papíru, vykrojte do něj tvar polovičního vánočního stromu (nebo jakéhokoli jiného vánočního symbolu), ohněte jej ven, a dárek je připraven!

Náhrada papírových sněhových vloček

Vytváření vlastních sněhových vloček z papíru a jejich připevnění na okna je jedním z nejjednodušších nápadů při vánoční výzdobě. Vločky jdou však skvěle vyrobit i z bílého lepidla, viz. obrázek výše!

Ozdoby ze slaného těsta

Nemusíte utrácet spoustu peněz za řemeslný materiál, pokud chcete ozdobit svůj vánoční stromek věcmi, které jste vyrobili vlastními rukama. Můžete např. vyrobit dekorace ze solného těsta, který vypadá stejně dobře jako hlína.

Výroba dekorací ze zbývajícího balicího papíru

[hana-code-insert name=’google‘ /]Po dokončení balení všech vánočních dárků vždycky zbyde nějaký ten krásný balící papír, který se Vám k ničemu už nehodí, že? Zde je skvělý nápad, jak ho využít!

Správný způsob, jak připevnit dekorace ke stěnám

Chcete-li připevnit papírové dekorace na stěny, nejprve přilepte kousek lepící pásky a poté naneste lepidlo na vrchní část. Tímto způsobem dekorace nezanecháte žádné trvalé poškození tapety.

Skrýt základnu vánočního stromku

Obvyklá kartónová krabice je skvělý nápad, jak skrýt základnu Vašeho vánočního stromku. Stačí ji zabalit do vánočního balícího papíru, a bude vypadat perfektně!

Slavnostní večeře

V téměř každé domácnosti jsou zapomenuté skleničky. S pomocí několika speciálních zdobných fix je můžete ozdobit tak, aby vypadaly nádherně slavnostně, vhodné k vánoční večeři.

Pohádková světla pro celý dům

Věčný problém s nasazením pohádkových světel v domě je, že zelený napájecí kabel vždy přitahuje nevítanou pozornost. Použijte však zlatou (stříbrnou) sprejovou barvu, a tento problém vyřešíte jednoduše během několika minut.

Jak vyrobit slavnostní mašli za pár vteřin

Opravdu nemusíte trávit mnoho času zdobením Vašeho domova. Například můžete krásnou mašli vyrobit z materiálů, které jste doma zrovna našli.

Candy ozdoby

[hana-code-insert name=’google‘ /]Jedlé vánoční ozdoby jsou něco, co si mnozí z nás pamatují s láskou z dětství. Tady je zábavná moderní alternativa: roztavené tvrdé bonbóny do vánočních tvarů pomocí vykrajovátek na cukroví.

Sváteční kelímky

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]

Kupte si pár jasných vánočních ponožek a vytvořte si atraktivní obal pro svůj ranní šálek kávy.

Sušení borovicových šišek

Před použitím borovicových šišek jako dekorace je nutné je nechat vyschnout a vyčistit. Můžete to udělat tak, že je umístíte do trouby po dobu 20-30 minut při teplotě 200 stupňů. Tak je jednoduše a rychle vysušíte!

Stolní vánoční stromek

Můžete si vytvořit svůj vlastní miniaturní vánoční stromek pomocí jen několika větví z jedle. Jednoduše položte větve do vázy a poté s nimi ozdobte květinový polysteren.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!