David Hampl
4 listopadu, 2019

Raffaello kuličky jistě znáte. Prodávají se ve většině obchodů. Jsou příjemným dárkem, ale i skvělým sladkým mlsem. Mnoho lidí si je však kupuje jenom zřídkakdy. Důvodem je to, že nejsou až tak levné. Vždy kolem nich v obchodech jenom projdete, protože na ně aktuálně nemáte? Tak přestaňte zoufat a zkuste tento recept. Díky němu si je připravíte doma za pár korun. A můžete si je dopřávat v podstatě kdykoliv.

Postačí jenom 5 ingrediencí

Pokud si chcete kokosové kuličky udělat i doma, postačí vám k tomu jenom 5 ingrediencí. To jasně potvrzuje, jak jednoduchá jejich příprava je. Aby se vám povedly, budou potřeba tyto suroviny:

  • 300 ml kondenzovaného mléka
  • 200 g másla
  • 200 g kokosu
  • 2 lžičky vanilkové esence
  • 1 hrst mandlí

Oloupejte mandle

Pokud koupíte již loupané, můžete tento postup přípravy samozřejmě vynechat. Pokud jsou neloupané, je třeba odstranit jejich slupku. A to tak, že se s ní buď budete pracně prát nasucho, nebo mandle na chvíli zalijete vařící vodou. Potom z nich půjde slupka o poznání lépe.

Připravte si hmotu na kokosové kuličky

Ta je velmi jednoduchá. Stačí kondenzované mléko, dále máslo a samozřejmě i vanilkovou esenci. K tomuto přidejte ještě 150 gramů strouhaného kokosu. Vše důkladně promíchejte, aby vznikla jednotná, pevnější hmota bez hrudek. Dejte ji do uzavíratelné mísy a uložte ji do lednice. Zde ji nechte zhruba 24 hodin. Potom ji vyndejte a budete připraveni na tvorbu kuliček.

Vytvářejte kokosové kuličky

Umyjte si ruce a pusťte se do práce. Vždy si vezměte kousek těsta a začněte vytvářet kulatý tvar. Do něho následně vmáčknete mandli tak, aby byla, pokud možno ve středu. Dotvořte vzhled a potom kuličku jednoduše obalte ve strouhaném kokosu. Potom už ji můžete odložit stranou, třeba přímo na tác. Stejně pokračujte, dokud nespotřebujete všechno těsto. A tím máte hotovo. Nyní už zbývá jenom to poslední, čímž je ochutnávka. Co na výsledek říkáte? Vynikající, že ano?

Sdílejte článek