Do vany jsem položila ručník, na něj mřížku z trouby a napustila jsem vodu. Když zjistíte proč, budete to dělat také!

 

Chcete se pustit do čištění trouby? Dost velký oříšek může být právě rošt uvnitř, který je dost těžké a namáhavé pořádně očistit. Pokud chcete znát šikovný trik, čtete ten správný článek. Dnes se o něj s Vámi podělíme.

Vaše mřížka bude čistá, bude vypadat jako nová a pečení v čisté troubě Vás bude opět bavit.

Jak na to?

Do vany na spodek položte čistý ručník, který už nepoužíváte a je určen například na barvení vlasů nebo čištění. Dáme ho tam proto, abychom si náhodou nepoškrábali vanu.

Na horní stranu ručníku položíme mřížku. Začneme pouštět horkou vodu, dokud není mřížka zcela ponořena. Ve sklenici si smícháme v poměru 1:1 čisticí prostředek, například jar, a jedlou sodu, případně přidáme trošku speciálního odmašťovacího přípravku.[hana-code-insert name=’google‘ /]

1Tekutinu přilijeme a necháme působit minimálně 4 hodiny. Vezmeme si houbičku a mřížku dočistíme. Efekt je geniální a opravdu to funguje.

Vzhledem k tomu, že mnoho věcí připravujeme přímo na roštu nebo tedy mřížce (já tam například ohřívám topinky nebo buchty), velmi rychle dojde k jejímu znečištění. Pokud však budete používat tento způsob čištění, nebudete se muset velmi snažit a tento trik za Vás zvládne většinu práce. Jediné, co potřebujete, je chvilku času.