David Hampl
6 prosince, 2019

Dnes jsme si pro vás připravili velmi zajímavé video, které uveřejnila jedna maminka ze Spojených států, Amanda Lewis. Když jsme se na toto video podívali, upoutalo nás na první chvíli. Rozhodli jsme se, že ho s vámi budeme sdílet, abyste byli připraveni na to, co se může s vašim dítětem klidně stát.

Přestaly ji fungovat končetiny

Jednoho dne se dcera této maminky začala po koupání chovat velmi zvláštně. Maminka u ní nikdy takové chování nezpozorovala, takže silné kňučení a špatná práce nohou, ji donutily okamžitě zpozornět. Pro dcerku bylo velmi obtížné se dokonce postavit, a to už mamince připadalo hodně zvláštní. Na druhý den ráno už dívka nemohla ani chodit, a mimoto ji začaly vypovídat službu také ruce, resp. přestaly ji poslouchat a nemohla s nimi pořádně pohybovat.

Maminka s manželem se rozhodli, že svou dceru natočí, aby zachytili všechny příznaky, které dívka měla. Poté se rozhodli video sdílet, aby všichni věděli, co se může s dítětem stát a jak na to reagovat. Tedy aby rodiče jiných dětí zavčas poznali, že se pravděpodobně blíží nějaké nebezpečí.

Raději ji vzala do nemocnice

Symptomy u dcery se ovšem začaly velmi zhoršovat, a tak se maminka Amanda rozhodla, že vezme dceru okamžitě do nemocnice. Zde byla dívka okamžitě převezena na pohotovost, kde jí byla poskytnuta maximální lékařská péče. Možná vás teď zajímá, co vlastně způsobilo tyto problémy. Lékaři zjistili, že za všechno může klíště, které měla dívka přisáté na hlavě ve vlasech. Rodiče tedy nemohli klíště spatřit a vytáhnout jí ho. Naštěstí ji lékaři pomohli a na druhý den už byla doma.

Ochrnutí klíštětem

Dívka prodělala tzv. ochrnutí, které mnohdy nastává právě po kousnutí klíštětem. Ve většině případů k tomu dochází u dospělých, nicméně velmi častou skupinou jsou také děti do 8 let. Ohroženi jsou také psi, pro něž může mít ochrnutí fatální následky. Co se týče příznaků, nedochází jen k ochrnutí končetin, ale mohou se vyskytnout bolesti hlavy, slintání, poruchy polykání, poruchy řeči nebo padající víčka. Kontrolujte se pokaždé, když přijdete z venku domů. Můžete tím sobě a dítěti zachránit život.

Sdílejte článek