Domů TIPY A TRIKY Je pro Vás těžké pravidelně cvičit? Zde je 5 triků, jak zůstat...

Je pro Vás těžké pravidelně cvičit? Zde je 5 triků, jak zůstat stále motivovaná!

Právě když máte pocit, jako byste se konečně dostali do pevného tréninkového režimu, stane se něco hrozného: Ztrácíte motivaci, jste vyčerpání a chcete vyhodit Vaše právě rozbité cvičební boty. Všichni jsme tam jednou byli…

Vyhoření z pravidelných tréninků je skutečné, ale i přesto je možné navázat s fitness režimem pozitivní přátelský vztah. Julie Kaska, trenérka celebrit, je toho důkazem.

„Jsem trenérka, maratónský běžec a tanečnice. Také vyučuji jógu a pilates. Při snaze najít rovnováhu jsem si osobně prošla svým vlastním vyhořením,“ říká Kaska.

Zde jsou její tipy, jak zůstat šťastná, zdravá a dlouhodobě motivovaná!

1. Měňte své tréninky.

Každý den si dopřáváte tréninky vysoké intenzity? Výsledky ztráty hmotnosti jsou možné, ale nejsou udržitelné, pokud neustále tlačíte své tělo za hranice, aniž byste si dopřáli odpočinek.

„Vždycky jsem se vrátila ke cvikům, které jsou pro tělo mnohem přirozenější – jako je chůze, meditace a jóga – a ne jen neustálé posilování.

Kask tedy doporučuje křížový trénink, což znamená trénink v mnoha různých aktivitách, aby bylo dosaženo výsledků v rámci celého těla.

„Můžete cvičit sedm dní v týdnu. Co byste neměli dělat, jsou intenzivní tréninky, nebo posilování s těžkou váhou sedm dní v týdnu.“ Tři z těchto sedmi dnů by měly být věnovány jemnějšímu cvičení, jako je Tai Chi, Pilates, nebo jóga. Další tři dny v týdnu můžete věnovat cvičení s vysokou intenzitou. Sedmý den si dopřejte meditaci, či odpočinek,“ říká Kaska.

2. Změňte prostředí, kde cvičíte.

Místo trávení každý den v týdnu v tělocvičně, nebo posilovně, si dopřejte změnu prostředí. Vaše mysl Vám poděkuje za změnu rutiny. Co více, venku je krásné počasí, tak proč nevyrazit ven do přírody?!

„Jděte na pláž, hrajte volejbal, jděte na výlet, cvičte venku. Většina lidí si myslí, že cvičí jen tehdy, kdy jsou v posilovně, ale i výlet v přírodě se počítá,“ upozorňuje Kaska.

3. Dopřejte si odpočinek.

„Ráda bych svým klientům kolikrát samotný trénink zrušila sama a poručila jim spánek – to je totiž číslo jedna! Číslo dvě je výživa a třetí nejdůležitější věcí jsou léčebné pohyby,“ říká Kaska. „To Vám přinese jak uklidňující účinky, tak i cvičební efekty. V rámci velmi intenzivních tréninků, dostáváte Váš nervový systém do většího šoku. Je pro mě tedy důležité, abych se ujistila, že se moji klienti dostanou do uklidňujícího stavu po vysoce intenzivním cvičení.“

4. Udělejte si čas pro sebe.

Někdy se prostě musíte zbavit všeho a dopřát si klid!

„To, co jsem dělala já, je procházka s mým štěnětem každé ráno po dobu 20 až 30 minut. Obvykle během procházky poslouchám něco motivujícího,“ říká Kaska. „To je nejjednodušší věc, kterou můžete udělat.“

5. Najděte rovnováhu.

Pokud se chcete setkat se svými kamarádkami na noc ve městě, nebo jen koukat na film a popíjet víno v pyžamu, jděte na to.

„Jsem přesvědčena, že každý má čas a právo na to, aby si dopřál posezení s přítelkyněmi. Je to nesmírně důležité! Nejsem ten trenér, který bude říkat opak. Jsem přesvědčena, že to je jistá úroveň radosti a štěstí,“ říká Kaska. „Existuje však rozdíl mezi setkáním se s kamarády na jeden/dva drinky a vypitím celé láhve doma o samotě. Existuje také velký rozdíl mezi posezením jednou za čas a každý den po práci – to je již zneužívání Vašeho těla.“

Kam dál?

Když vaříte těstoviny, cedíte je, a zbavujete se tak veškeré zakalené vody? Zde je zcela zásadní důvod, proč byste to už nikdy neměli udělat!

Toto by měl vědět každý! 9 Věcí v domácnosti, které byste měli čistit každý den!

Víte, jak kouzelná je potravinová fólie? Zde je 14 triků, jak efektivně tuto fólii využít v domácnosti!

16 potravin, které mohou vydržet daleko déle, než si myslíte. Musíte jen znát ty správné triky!

Milujete Vaši mikrovlnku? Zde je 9 věcí, které byste do ní nikdy neměli umisťovat!

Další články