Toto Vás zbaví všech toxinů z těla a pár kilogramů navíc již za 2 týdny! Je to dokonce lepší než dieta a cvičení!

Toxiny nebo odpad v našem těle jsou nebezpečím pro naše zdraví. Následky „zamořeného“ organismu se nemusí projevit okamžitě, někdy na zničení svého těla potřebujeme i několik let. Co však s tím, když to takhle nechceme?

[hana-code-insert name=’google‘ /]Hlavně se nepouštějte do žádných extrémních experimentů. Při detoxikaci nebo pročištění těla je nejdůležitější to, co jíte. Pokud se tedy určitý čas budete dopovat těmito potravinami, po několika dnech pocítíte, že je lepší. Po týdnu se budete cítit zcela jinak a po několika týdnech zjistíte, že jste vlastně nový člověk. A jako bonus o několik kilo lehčí.

Řepa

Ne nadarmo se řepa nazývá královnou očisty. Obsahuje neuvěřitelné množství pektinů, které škodlivé látky z těla doslova vyhánějí. Nejvíce však účinkuje na játra, ledviny, kosti a svalstvo.

Špenát

Listová zelenina je obecně velmi účinná a prospěšná při pročišťování organismu a to hlavně díky vysokému obsahu vody, hořčíku a vlákniny. Pokud nemáte rádi špenát, plnohodnotně ho nahradí kapusta, hořčice nebo pampeliška. Významně pomáhá i při cukrovce.

Citrony

Vysoké množství vitamínu C je jedním z hlavních důvodů, proč citrony právem patří k nejlepším detoxikačním potravinám. Rozpouští toxiny a pomáhá jejich vyplavování ven z těla. Přidávejte šťávu z citronů do zálivek, omáček či čisté vody.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Bobule

Samozřejmě, ne všechny bobuloviny jsou ideální v rámci detoxikační kúry, ale to určitě neplatí pro acai. Přidávat si je můžete do jogurtů, koktejlů, nebo si z nich udělejte chutný koláček. Fantastické jsou také sušené a navíc pomáhají zbavovat tělo nadváhy.

Zázvor

Zázvor je hotovou zásobárnou dobrých látek. Od železa, fosforu, draslíku, zinku, sodíku, vápníku a hořčíku, až po vitamíny A, C, a některé druhy B. Pokud ho jíte pravidelně, nebo si z něj děláte osvěžující limonády, jste prokazatelným druhem dokazujícím extrémně pozitivní účinky tohoto kořínku.

Fenykl

Má nízký obsah kalorií, můžete jej použít v jídle, ale i za čerstva, připravit si z něj čaj či silný odvar. Jediná škoda, že mnoho lidí ho nemá rádo pro jeho výrazné aroma.

Jablka

Pokud máte pocit, že Vaše tělo vázne právě v oblasti trávicího traktu, dopřejte si alespoň 2 jablka denně. Jedno na svačinu a jedno před spaním. Pomůže Vám zahnat hlad, zlepší trávení, pohyblivost střev a také nadýmání. Kyselina jablečná obsažená v každém plodu v poměrně hojném množství bojuje proti bakteriím.

Vývar

Nejlepším řešením detoxu během chladnějších měsíců je silný zeleninový vývar. Hodně mrkve, celeru, petržele, cibule, papriky, petržele a mrkvové natě je to pravé ořechové.

Olivový olej

Extra panenský olivový olej v hrdle štípe. Dávejte si za lžičku každý den a budete se cítit lépe, pravidelně budete chodit na záchod a zlepší se i Vaše trávení. Přidávejte ho všude, kam se dá. Od zeleninových přes ovocné saláty, do mas a dokonce na něm i smažte cibuli do polévky.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Chia semínka

Chia semínka jsou absolutní bombou. Jelikož jejich chuť je nevýrazná, ba téměř žádná, můžete je jíst po lžičkách na sucho, nebo si je přidat do vody, jogurtu, pudinku, či koláčů. Křupou a také připomínají maková zrníčka. Vaše střeva se budou hýbat jedna radost.

A jak své tělo detoxikujete Vy?