Vaše krevní skupina ovlivňuje osobnost, váhu a další podstatné faktory. Co o vás říká ta vaše? Najednou vám přijde, že žijete špatně -
Menu

Vaše krevní skupina ovlivňuje osobnost, váhu a další podstatné faktory. Co o vás říká ta vaše? Najednou vám přijde, že žijete špatně

Znáte svou krevní skupinu? Mnoho lidí tuto důležitou informaci vůbec nezná. Přitom je to poměrně zásadní informace, která určuje řadu zdravotních predispozic a při mnoha lékařský zákrocích hraje klíčovou úlohu. Rozeznáváme celkem čtyři krevní skupiny A, B, 0 a AB, které jsou takto rozděleny kvůli přítomnosti speciálních antigenů na krevních buňkách. Podle vaší krevní skupiny je dobré se rozhodovat například i v tom, co jíte, nebo se dozvědět něco více o vaší osobnosti.

Jídlo

Lidé, kteří mají krevní skupinu A by měli konzumovat ideálně vegetariánskou stravu. Dopřát si ale mohou i ryby a mléčné výrobky. Naopak zapomenout by měli na luštěniny, kávu a kořeněná jídla. Nositelé krevní skupiny B si mají v hojnosti dopřávat mléčných výrobků, skopového masa, ryb, čerstvé zeleniny a čaje. Naopak zdraví jim poškozuje konzumace alkoholu a nadměrného množství konzervačních látek. Lidé s krevní skupinou 0 by měli do jídelníčku zařadit všechny druhy masa a hodně čerstvé zeleniny. Vyvarovat by se pak měli zejména zpracovaných potravin, mléčných výrobků a přejídání. Poslední skupina AB by si měla dopřávat organické produkty, čerstvé potraviny, a naopak zapomenout na smažená jídla.

Osobnost

Jste-li nositel krevní skupiny A, pak se od vás dá očekávat empatie, organizovanost, efektivnost práce a schopnost vést tým. Lidé „B“ jsou skvělí v řešení sporů a konfliktů, bývají velmi flexibilní, přátelští a aktivní. Nedokáží doslova ani minutu posedět na místě. Ti, kterým v žilách koluje skupina 0, jsou typičtí svou praktičností, asertivitou, zdvořilostí, ale i soucitem s ostatními lidmi. Nositelé krevní skupiny AB pak bývají velmi racionálně orientovaní, mají klidnou, silnou a vyrovnanou povahu a vždy myslí dopředu.

Stres

Jak se jednotlivým krevním skupinám daří zvládat stres? Možná díky tomuto rozdělení odhalíte, proč se vám nedaří v mnoha situacích zachovávat klid, zatímco váš kolega je naprosto v pohodě. Krevní skupina A bývá velmi citlivá na vysokou hladinu kortizolu, který právě stres vyvolává. Takoví lidé nezvládají stres dobře, často se nechávají strhnout hysterií a pocitem selhání. Měli by se naučit lépe pracovat na způsobech relaxace a přijímání zodpovědnosti za nastalé situace. Lidé s krevní skupinou B bývají obvykle velmi klidní a vyrovnaní. Nejsou ale flegmatičtí nebo líní. Spíše se zaměřují na dosažení svých cílů postupně a s jasným plánem. Nenechají se rozhodit překážkami, ale výjimečně mohou i nečekaně vybuchnout.

Krevní skupina 0 bývá velmi náchylná k agresivním výbuchům hněvu a nespokojenosti. Tito lidé nebývají oblíbenými šéfy, jelikož nedokáží dobře zvládat selhání svých podřízených. Je nutné zapracovat na technikách relaxace a zvládání hněvu a naučit se být tolerantnější k chybám druhých. Ti s krevní skupinou AB se dokáží se stresem vyrovnávat dobře, alespoň tedy na sobě obvykle nedávají nic znát. Dokáží odhalit jádro problému a řešit situace s chladnou hlavou.

Přibírání

Možná by vás ani nenapadlo, že kvůli své krevní skupině můžete být náchylnější k hromadění tuků. Zjistěte, jak na tom jste, abyste věděli, na čem musíte zapracovat nejvíce. U krevní skupiny A hrozí nárůst hmotnosti hlavně kvůli nadbytku cukrů. Tito lidé by se tedy měli naprosto vyhnout slazeným nápojům a sladkosti si dopřávat jen v omezené míře. U skupiny B podporuje ukládání tuků především konzumace smažených jídel. Namísto řízku a smaženého sýra si raději dopřejte grilovanou rybu či vydatný salát. U skupiny 0 hrozí přibírání kvůli nepravidelnosti v jídle. Snažte se tedy si jídla dobře plánovat, aby vás nikdy nepřepadl nečekaný hlad. Krevní skupina AB by se zase měla více hýbat. Nejméně každou hodinu se v práci protáhněte nebo vyběhněte schody, abyste se udrželi v dobré kondici.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Sledujte vaše rty, řeknou vám hodně o vašem zdraví. Zjistěte,…

Víte, že i vaše rty mohou hodně prozradit o vašem zdraví? Ať už jsou suché, popraskané, bolavé nebo oteklé –…
ZDRAVÍ

Když vás začne bolet právě takto břicho, buďte na pozoru.…

Ne vždy bolesti břicha znamenají jenom to, že jste něco špatného snědli. Velmi často mohou ukazovat také na to, že…
ZDRAVÍ

Vzhled a tvar vaší stolice vypoví hodně o vašem zdraví.…

O tomto tématu se běžně příliš nehovoří a mnohým z nás může být vůbec nekomfortní si o něm číst. Pravdou ale…
ZDRAVÍ

Tato malá dírka u ucha vás může pěkně vyděsit. Co…

Malé nenápadné dírky v místě, kde se spojuje tvář s ušní chrupavkou, si u druhého člověka téměř ani nevšimnete. Jenže…
ZDRAVÍ

Muž porazil rakovinu plic pomocí kanabidiolu. Lékaři jsou v šoku…

Rakovina je v současné době jednou z nejčastějších příčin úmrtí na světě. Zároveň je bohužel jednou z nemocí, na kterou zatím nebyl objeven…
ZDRAVÍ

Budete překvapeni tím, co vše vám rty mohou prozradit o…

Rty jsou pravděpodobně po očích druhým místem, kterého si na obličeji lidí kolem sebe všímáme. I proto jim především ženy…