David Hampl
7 března, 2020

Orchideje jsou bezpochyby považovány za jedny z nejkrásnějších rostlin na světě. Jejich největší okrasou jsou výrazné a pestrobarevné květy. Jak to udělat, aby vypadaly krásně po celý rok? Zdá se, že stačí pouze jeden jednoduchý trik. Zaručujeme, že začnou kvést jako bláznivé a efekt předčí vaše nejdivočejší očekávání!

Dobře upravené a správně živené orchideje vrací majiteli jejich péči tím nejkrásnějším možným způsobem - mají bohaté květy.

Celoročně kvetoucí orchideje? Žádný problém!

Jedním z důvodů, který vás často odradí od nákupu orchidejí, může být jejich vzácné kvetení. Ukazuje se, že jeden jednoduchý trik v péči o květinu stačí, aby potěšila vaše oko po celý rok. Nezapomeňte se tedy o tyto rostliny postarat, aby vždy vypadaly skvěle a svým vzhledem přitahovaly žárlivé pohledy vašich hostů. Orchideje jsou totiž synonymem vyšší třídy a elegance. Jsou to nejoblíbenější pokojové rostliny, které jsou k dispozici nejen v květinářství, ale také v supermarketech. Nádherné barvy a originální vzhled jsou jen některé vlastnosti, díky nimž jsou tak oblíbené.

Správná hydratace

Každý šťastný majitel orchideje ví, že základem jejich péče je správná hydratace. Problém nastává v jasném definování množství vody, které potřebují.

Jakou zálivku tedy zvolit? Zkuste tento trik: jednou za 7-10 dní vyjměte orchidej spolu s kořenovým balem a umístěte ji do vody, namočte ji asi do 2/3 její výšky. Nechte ji sát asi třicet minut. Poté vylijte přebytečnou vodu a vložte orchidej zpět do květináče.

Další rady:

1. Používejte speciální substráty pro orchideje.

2. Většina orchidejí má ráda světlo, ale nemá ráda přímé sluneční světlo. Sluníčko listy často spálí. Proto je nejlépe umístěte na východní parapet, nebo na stůl kousek od okna.

3. Používejte průhledné květináče a obaly, aby se ke kořenům dostalo světlo. Voda se nikdy nesmí dostat na květy, jinak se poničí.

Sdílejte článek