Když se Emili a Cameron potkali jako děti ve čtyřech letech, ani netušili, že z takového setkání v těžkém období vznikne láska pevná jako trám.

Láska je mnohdy silná čarodějka. Někdo se zamiluje na první pohled, jinému to chvíli trvá. Někoho spojí společné zájmy, stejná práce, rodina a někdy bohužel i finance. Někoho dokonce spojí i společná a často nevídaná nemoc. Přesně poslední spojení zažili dva lidé, které zákeřná vada spojila.

Vzácné onemocnění

Tento příběh pojednává o dvou malých dětech, které měly skvělé rodiče. Každému z nich se narodilo překrásné dítě, ale bohužel po narození nastala strašná zpráva: Vaše dítě trpí vzácnou patologií močového měchýře, řekl lékař. I druhé rodině se u dítěte tato šílená zpráva potvrdila. Extrofie močového měchýře je stav, kdy močový měchýř není umístěn v těle, ale je mimo něj. Jednoduše vylézá z břicha ven.

Příběh se stal před více než dvaceti lety a tenkrát ještě zdravotní péče nebyla tak vyspělá jako dnes. Na takové operace si troufli pouze zkušení a renomovaní lékaři, na které se v té době stála takzvaně fronta. Obě rodiny byly velmi nešťastné - o své děti se moc bály. Jak děti rostly, jejich obava více a více sílila. Nejhorší byl fakt, že se močový měchýř musel neustále hlídat, aby na něj děti nespadly a měchýř se jim nepoškodil. U obou rodin bylo na denním pořádku pravidelné obvazování, čištění a dobrá péče.

Když byly dětem čtyři roky

Když děti dosáhly čtyř let, stal se zázrak. Našel se lékař, který by obě děti odoperoval. Pro rodiče to byla zdrcující zpráva, radostná i smutná. Cítili neuvěřitelné štěstí, že dítě bude žít normálním životem, ale zároveň se báli, že se operace nezdaří a vše špatně dopadne.

Museli ale riskovat, a tak si s lékařem domluvili termín operace. Jedna rodina měla dceru Emili, která touto extrofií trpěla a druhá rodina měla syna Camerona, který touto vrozenou vadou také trpěl. Rodiny se neznaly, ale netrvalo to dlouho. Lékař obě rodiny objednal na nástup do nemocnice ve stejný den, a tak se rodiny seznámily.

Operace proběhla dobře

O obou dětí operace proběhla bez sebemenší chyby. A kvůli této nešťastné události s dobrým koncem se rodiny seznámily. Po čase se stali všichni velmi dobrými přáteli a často se navštěvovali. Jak čas plynul, Emili a Cameron se do sebe zamilovali. Láska to byla obrovská a dvacet let od prvního setkání se vzali. Zanedlouho se páru narodila překrásná holčička, která naštěstí byla zdravá. I takové šťastné konce v dnešní době existují!     

Sdílejte článek