David Hampl
1 února, 2019

Lidská střeva jsou mnohými brány jako celkem špinavý orgán, jelikož právě v nich se objevuje stolice, která z nás vychází. Nutno ale říci, že to jsou právě střeva, odkud se do těla vstřebávají všechny důležité látky a živiny. A také se jedná o orgán, který má vliv na celkovou imunitu lidského těla. Je tedy na místě starat se o něj.

Podle statistik člověk během svého života zpracuje zhruba 100 tun potravy, která následně projde jeho trávicím traktem a střev. Je jasné, že vlivem toho může docházet k situacím, kdy se ve střevech usazují nečistoty a odpadní nánosy. Těch může být za celý život i několik kilogramů. Zde je cesta, jak využít 2 věci a vše efektivně odstranit.

Nánosy ve střevech jsou velkým problémem

Proč je třeba myslet na čistotu střev? Je to proto, že nánosy na stěnách v první řadě snižují jejich průchodnost a tak se mohou objevovat možné trávicí obtíže. Také nelze zapomínat na problémy spojené s faktem, že pokud je na stěnách něco co zde nemá co dělat, výrazně se snižuje efektivita získávání různých živin ze střev, což následně vede k tomu, že se nemusí dařit vašemu tělu. V první řadě to ovlivní imunitu, potom i stav vašich vlasů a nehtů, ale také kůže. Pokud mluvíme o nánosech, které jsou toxické, může to vyvolat dokonce problémy se střevy, a to včetně tolik obávané rakoviny střev. Proto je na místě střeva čistit. To nemusí být nic složitého, když znáte dvojici věcí, které jsou na to nejlepší.

Co budete potřebovat?

Jak jsme zmínili, na vyčištění střev od všeho špatného vám plně postačí jenom 2 látky, které si stačí připravit a které konzumovat. Tou první potravinou je klasický kefír. Tedy kysaný nápoj, který koupíte v každém obchodě. Mnoho lidí miluje jeho chuť, jiní zase potřebují dané mikroorganismy pro lepší funkčnost trávicího systému a další vědí, že pomáhá imunitě. A nyní jste se dozvěděli také to, že pomáhá i vašim střevům.

Tou druhou potravinou je něco, co je jasně přírodní a co koupíte hlavně v obchodech se zdravou výživou. Jedná se o lněná semínka, která jsou doporučována každému, kdo chce začít zdravě jíst. A jak vidíte, jsou doporučována také tomu, kdo si potřebuje vyčistit svá střeva. Je třeba navíc říci, že v tomto případě je na místě lněná semínka umlít.

Jak nápoj na vyčištění střev připravit?

Je to snadné. Jedna dávka se skládá z 1 polévkové lžíce lněných semínek, které jsou důkladně rozmíchány ve 100 mililitrech kefíru. Samozřejmě je možné připravit si do zásoby více očistného nápoje, a ten potom skladovat v lednici. Zde bude připravený k pravidelnému pití.

Jak často pít?

Odpověď je jednoduchá. Denně. Nutno ale říci, že je třeba začít pozvolně, aby to pro vaše střeva nebyl až tak velký šok. První týden tedy konzumujte jednu sklenici denně. Druhý týden už to budou dvě sklenice denně a ve třetím týdnu to budou, jak už správně tipujete, tři sklenice denně. Díky tomu střeva snadno pročistíte od nánosů, které následně vyjdou klasickou cestou, spolu se stolicí.

Výsledkem budou čistá střeva, která přinesou lepší trávení, snadnější využití různých látek z potravin. Také zvýšíte prevenci vůči různým nemocem, jako jsou žaludeční vředy, gastritida a zmíněná rakovina. Čistá střeva znamenají i dobrou imunitu těla. A jelikož kefír je nápoj, tak nepřímo podpoříte také ledviny a močové cesty.

Sdílejte článek