Ve vašich střevech mohou být kilogramy odpadních nánosů. Jak se jich zbavit? Pomůže kombinace 2 látek -
Menu

Ve vašich střevech mohou být kilogramy odpadních nánosů. Jak se jich zbavit? Pomůže kombinace 2 látek

Lidská střeva jsou mnohými brány jako celkem špinavý orgán, jelikož právě v nich se objevuje stolice, která z nás vychází. Nutno ale říci, že to jsou právě střeva, odkud se do těla vstřebávají všechny důležité látky a živiny. A také se jedná o orgán, který má vliv na celkovou imunitu lidského těla. Je tedy na místě starat se o něj.

Podle statistik člověk během svého života zpracuje zhruba 100 tun potravy, která následně projde jeho trávicím traktem a střev. Je jasné, že vlivem toho může docházet k situacím, kdy se ve střevech usazují nečistoty a odpadní nánosy. Těch může být za celý život i několik kilogramů. Zde je cesta, jak využít 2 věci a vše efektivně odstranit.

Nánosy ve střevech jsou velkým problémem

Proč je třeba myslet na čistotu střev? Je to proto, že nánosy na stěnách v první řadě snižují jejich průchodnost a tak se mohou objevovat možné trávicí obtíže. Také nelze zapomínat na problémy spojené s faktem, že pokud je na stěnách něco co zde nemá co dělat, výrazně se snižuje efektivita získávání různých živin ze střev, což následně vede k tomu, že se nemusí dařit vašemu tělu. V první řadě to ovlivní imunitu, potom i stav vašich vlasů a nehtů, ale také kůže. Pokud mluvíme o nánosech, které jsou toxické, může to vyvolat dokonce problémy se střevy, a to včetně tolik obávané rakoviny střev. Proto je na místě střeva čistit. To nemusí být nic složitého, když znáte dvojici věcí, které jsou na to nejlepší.

Co budete potřebovat?

Jak jsme zmínili, na vyčištění střev od všeho špatného vám plně postačí jenom 2 látky, které si stačí připravit a které konzumovat. Tou první potravinou je klasický kefír. Tedy kysaný nápoj, který koupíte v každém obchodě. Mnoho lidí miluje jeho chuť, jiní zase potřebují dané mikroorganismy pro lepší funkčnost trávicího systému a další vědí, že pomáhá imunitě. A nyní jste se dozvěděli také to, že pomáhá i vašim střevům.

Tou druhou potravinou je něco, co je jasně přírodní a co koupíte hlavně v obchodech se zdravou výživou. Jedná se o lněná semínka, která jsou doporučována každému, kdo chce začít zdravě jíst. A jak vidíte, jsou doporučována také tomu, kdo si potřebuje vyčistit svá střeva. Je třeba navíc říci, že v tomto případě je na místě lněná semínka umlít.

Jak nápoj na vyčištění střev připravit?

Je to snadné. Jedna dávka se skládá z 1 polévkové lžíce lněných semínek, které jsou důkladně rozmíchány ve 100 mililitrech kefíru. Samozřejmě je možné připravit si do zásoby více očistného nápoje, a ten potom skladovat v lednici. Zde bude připravený k pravidelnému pití.

Jak často pít?

Odpověď je jednoduchá. Denně. Nutno ale říci, že je třeba začít pozvolně, aby to pro vaše střeva nebyl až tak velký šok. První týden tedy konzumujte jednu sklenici denně. Druhý týden už to budou dvě sklenice denně a ve třetím týdnu to budou, jak už správně tipujete, tři sklenice denně. Díky tomu střeva snadno pročistíte od nánosů, které následně vyjdou klasickou cestou, spolu se stolicí.

Výsledkem budou čistá střeva, která přinesou lepší trávení, snadnější využití různých látek z potravin. Také zvýšíte prevenci vůči různým nemocem, jako jsou žaludeční vředy, gastritida a zmíněná rakovina. Čistá střeva znamenají i dobrou imunitu těla. A jelikož kefír je nápoj, tak nepřímo podpoříte také ledviny a močové cesty.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Máte problém se zácpou? Udělejte tento pohyb a okamžitě se…

Zácpa patří mezi jedno z témat, o kterém se na veřejnosti příliš nemluví. To ale není řešení, protože zácpa s sebou přináší…
ZDRAVÍ

Koupání v roztoku s citronem vám umožní rozloučit se s…

Sychravý podzim je doba jako stvořená pro nejrůznější relaxační koupele, které nás nejen zahřejí, ale také nám pomohou na chvíli…
Nezařazené

Nikdy nepodceňujte těchto 15 příznaků – mohou být známkou toho,…

Rakovina je zákeřná nemoc, která se může projevit kdekoliv v těle a má různé příznaky, někdy dlouhou dobu dokonce vůbec žádné.…
Nezařazené

Ivana Gottová a její dcery se rozhodly nazpívat jeden z…

Karel Gott již bohužel není mezi námi. Naštěstí nám ale po něm zůstal nespočet písní, které nám ho budou navždy…
Nezařazené

Proč se Charlottka Gottová se svým milovaným otcem nad rakví…

Zádušní mše za Karla Gotta byla poslední veřejnou příležitostí, jak se s tímto výjimečným člověkem a zpěvákem lidé mohli rozloučit. Celá…
Nezařazené

Tvrdý osud Ivany Gottové, po pohřbu přišlo ještě větší peklo,…

Kdo by si myslel, že pohřbem manžela to nejhorší pro Ivanu Gottovou skončilo, mýlil by se. I když samozřejmě samotné…